Jesteś tutaj: HomeNakielskiW tym roku na Krajnie rezygnują z dożynek

W tym roku na Krajnie rezygnują z dożynek

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Krajna i Pałuki piątek, 18 sierpień 2017 13:47
Powiat sępoleński Powiat sępoleński

Święto plonów jest tym okresem w ciągu roku, w którym rolnicy mogą czuć satysfakcję ze swojej pracy. Tradycją się stało, iż mieszkańcy terenów miejskich dziękują mieszkańcom wsi za produkcję żywności. W powiecie sępoleńskim dożynki zaplanowano na 2 września w Runowie Krajeńskim Starosta zdecydował jednak o ich odwołaniu.

 

W tym roku mieszkańcy Krajny nie mają raczej bowiem czego świętować, z powodu zniszczeń jakie wywołała ubiegłotygodniowa nawałnica, nie będzie po prostu klimatu do świętowania - Huragan, który przeszedł nad Kujawami i Pomorzem w nocy z 11 na 12 sierpnia wyrządził ogromne szkody w naszym powiecie, w związku z czym usunięcie jego skutków oraz zapewnienie niezbędnej pomocy ofiarom jest na chwilę obecną sprawą priorytetową. Liczymy na Państwa wyrozumiałość – poinformował starosta Jarosław Tadych.

 

Dzisiejszy dzień niesie natomiast inną dobrą informację dla gospodarzy, wysokość pomocy jaka może być udzielona poszkodowanym wzrosła do maksymalnie 200 tys. zł na dom mieszkalny, rząd wesprze również odbudowę budynków gospodarczych. Więcej piszemy o tym - Minister Adamczyk w regionie: Wyższe zapomogi i szybsze szacowanie strat

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Październik 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Kończą swoją przygodę z Sejmem

    Patrząc na nazwiska posłów wybranych w okręgu bydgoskim nie sposób nie zauważyć, że mamy aż sześć nowych nazwisk, czyli aż 50% wybranych przez nas posłów przez ostatnie lata w Sejmie nie zasiadała. Właściwie, poza Iwoną Kozłowską, która była posłanką w przeszłości mamy sześciu debiutantów.

  • W okręgu bydgoskim wygrywa PiS – o tym kto został posłem, a kto nie

    Nazwiska nowych posłów przedstawiliśmy już rano. Przedstawiamy pełne wyniki dla okręgu bydgoskiego. Cały czas nieoficjalne, bowiem PKW wynik wyborów ogłosi po podliczeniu wszystkich obwodów, a w niektórych częściach kraju to się jeszcze nie udało. W okręgu bydgoskim mamy już wszystko podliczone, stąd też możemy mówić już o ostatecznych wynikach.

Wiadomości z regionu

Śledź nas