Jesteś tutaj: HomeNakielskiW tym roku na Krajnie rezygnują z dożynek

W tym roku na Krajnie rezygnują z dożynek

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Krajna i Pałuki piątek, 18 sierpień 2017 13:47
Powiat sępoleński Powiat sępoleński

Święto plonów jest tym okresem w ciągu roku, w którym rolnicy mogą czuć satysfakcję ze swojej pracy. Tradycją się stało, iż mieszkańcy terenów miejskich dziękują mieszkańcom wsi za produkcję żywności. W powiecie sępoleńskim dożynki zaplanowano na 2 września w Runowie Krajeńskim Starosta zdecydował jednak o ich odwołaniu.

 

W tym roku mieszkańcy Krajny nie mają raczej bowiem czego świętować, z powodu zniszczeń jakie wywołała ubiegłotygodniowa nawałnica, nie będzie po prostu klimatu do świętowania - Huragan, który przeszedł nad Kujawami i Pomorzem w nocy z 11 na 12 sierpnia wyrządził ogromne szkody w naszym powiecie, w związku z czym usunięcie jego skutków oraz zapewnienie niezbędnej pomocy ofiarom jest na chwilę obecną sprawą priorytetową. Liczymy na Państwa wyrozumiałość – poinformował starosta Jarosław Tadych.

 

Dzisiejszy dzień niesie natomiast inną dobrą informację dla gospodarzy, wysokość pomocy jaka może być udzielona poszkodowanym wzrosła do maksymalnie 200 tys. zł na dom mieszkalny, rząd wesprze również odbudowę budynków gospodarczych. Więcej piszemy o tym - Minister Adamczyk w regionie: Wyższe zapomogi i szybsze szacowanie strat

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Powyborczy krajobraz. Czyli co tam w polityce słychać?

     

    W krajowej polityce po wyborach do Parlamentu Europejskiego rozpoczął się sezon ogórkowy, jeszcze mniej dzieje się lokalnie, co jednak nie oznacza, że jest to czas bezowocny. Za kilka tygodni znowu będą duże emocje przed najważniejszymi wyborami, do krajowego parlamentu.

  • Umowa z Włochami zerwana, ale wątpliwości coraz więcej

    W tym tygodniu media obeszła informacja, że GDDKiA ,,pogoniła” włoską firmę z placu budowy. Jest to daleko posunięta przenośnia, bowiem od kilku miesięcy właściwie prace się nie toczyły, więc na placu budowy i tak nic się nie działo. Będzie trzeba teraz rozstrzygnąć nowy przetarg, a to przesunie ukończenie inwestycji w czasie. Do kiedy? O to właściwie trzeba pytać jasnowidza, bowiem trudno merytorycznie odpowiedzieć na pytania dotyczące terminów realizacji poszczególnych odcinków.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.