Jesteś tutaj: HomeMagazynMagyaHirekZobacz klip z tourne Hungaricii po Polsce

Zobacz klip z tourne Hungaricii po Polsce

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Magyar Hirek środa, 23 marzec 2016 20:02

,,Przybądź wolności” (węg. Jöjj el szabadság ) to tytuł polskojęzycznego albumu kultowego zespołu węgierskiego Hungarica. Album nawiązuje do patriotyzmu, walki o wolność i przede wszystkim przyjaźni polsko-węgierskiej. Jesienią w łączności z polskim Świętem Niepodległości Węgrzy grali koncerty w południowej Polsce. Z okazji obchodzonego dzisiaj Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej zespół prezentuje specjalny klip dedykowany Polakom.

Hungarica przygotowuje już wiosenne tourne po naszym kraju – 9 kwietnia zagra w Krakowie zaś dzień później we Wrocławiu. Istnieje duża szansa również na koncerty w północnej Polsce, rozmowach pojawia się również miasto Bydgoszcz.

 

Premiera klipu miała miejsce dzisiaj (23 marca) o godzinie 20:00.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja