Jesteś tutaj: HomeMagazynMagyaHirekW Budapeszcie alert antyterrorystyczny drugiego stopnia

W Budapeszcie alert antyterrorystyczny drugiego stopnia

Napisane przez  Ł.R. / MTVA Opublikowano w Magyar Hirek wtorek, 22 marzec 2016 16:05

Po zamachach terrorystycznych w Brukseli podwyższone środki bezpieczeństwa zdecydowano się zastosować na Węgrzech. Decyzję o wprowadzeniu drugiego stopnia zagrożenia podjął premier Victor Orban. Na ulicach Budapesztu pojawiły się wozy opancerzone i siły antyterrorystyczne TEK.

Węgierskie władze zadziałały prewencyjnie, w związku z obawą, iż zamachowcy mogliby podjąć działania również w innych stolicach europejskich. Szczególną kontrolą antyterrorystów objęty jest plac przed parlamentem, lotnisk w Budapeszcie oraz stacje metra.

 

Na spotkaniu z węgierskimi mediami szef policji Károly Papp zapowiedział, iż turyści w Budapeszcie nie powinni się spodziewać utrudnień, chodzi tylko o zwiększenie obecności policji na ulicach.

 

W zamachach w Brukseli rannych zostało dwóch Węgrów jak wynika z ustaleń węgierskiego MSZ.

 

Premier Węgier Victor Orban wezwał do odrzucenia wszelkich form terroryzmu i ich zwalczania przez społeczność międzynarodową.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja