Jesteś tutaj: HomeMagazynMagyaHirekPrezydent Andrzej Duda odwiedzi Węgry

Prezydent Andrzej Duda odwiedzi Węgry

Napisane przez  Ł.R. / MTVA Opublikowano w Magyar Hirek wtorek, 08 marzec 2016 18:17

Kilka tygodni temu wizytę w Budapeszcie odbyła premier Beata Szydło. Jak podaje węgierska agencja MTVA 17 marca rozpocząć się ma trzydniowa wizyta prezydenta Andrzeja Dudy, któremu towarzyszyć będzie żona Agata.

 

Dla prezydenta Dudy będzie to już druga wizyta na Węgrzech w roli głowy państwa polskiego. W październiku uczestniczył on bowiem w szczycie Grupy Wyszehradzkiej. Na dzisiaj nie znamy dokładnych planów najbliższej wizyty pary prezydenckiej na Węgrzech.

 

Wizyta polskiego prezydenta ma być na pewno częścią 10-tej edycji obchodów Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, który przypada wolą węgierskiego i polskiego parlamentu 23 marca. Jak przypomina węgierska agencja MTVA, rozpoczęło się od spotkania w 2006 roku prezydenta László Sólyoma i Lecha Kaczyńskiego, którzy wspólnie odsłonili w mieście Gyor (zachodnie Węgry) pomnik poświęcony dziejom przyjaźni polsko-węgierskiej.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja