Jesteś tutaj: HomeMagazynMagyaHirekBurmistrz atakuje organizacje pozarządowe za wspieranie nielegalnej imigracji

Burmistrz atakuje organizacje pozarządowe za wspieranie nielegalnej imigracji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magyar Hirek sobota, 30 styczeń 2016 20:06

Burmistrz Ásotthalom, węgierskiej gminy położonej przy granicy z Serbią, zarzuca niektórym organizacjom pozarządowym, iż za pieniądze z zagranicznych źródeł, wspierają nielegalnych imigrantów. Zdaniem burmistrza László Toroczkai, nielegalna imigracja prowadzi w dłuższej perspektywie do wewnętrznej destabilizacji Unii Europejskiej.

 O swoich obawach burmistrz László Toroczkai mówił przed siedzibą Prokuratury Generalnej w Budapeszcie.

 

- Nielegalna imigracja jest wspierana przez organizacje pozarządowe za miliony forintów z zagranicy – powiedział László Toroczkai.

 

Jego zdaniem kapitał wspierający nielegalną imigrację pochodzić ma m.in. od Georga Sorosa, któremu niektóre środowiska w Polsce zarzucają wspieranie również Komitetu Obrony Demokracji. W naszym kraju nikt nie przedstawił jednak jednoznacznych dowodów.

 

Toroczkai poinformował również, iż dysponuje dowodami w postaci zdjęć, które mają wskazywać, iż we wsi Röszke, gdzie znajduje się przejście graniczne (kilka miesięcy temu miały miejsce tam zamieszki, gdy imigranci próbowali siłą przedostać się z terenu Serbii na Węgry), organizacje pozarządowe miały dążyć do spustoszenia.

 

László Toroczkai uważa, że partie parlamentarne powinny zwołać Komitet Bezpieczeństwa Narodowego, w celu zbadania przyczyn zajść.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.