Jesteś tutaj: HomeMagazynMagyaHirekWieści z Węgier – Magyar Hirek

Wieści z Węgier – Magyar Hirek

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magyar Hirek piątek, 15 styczeń 2016 15:00

Od kilku dni na łamach Portalu Kujawskiego w ramach działu MagyarHirek pojawiają się naszym zdaniem najistotniejsze informacje poświęcone sytuacji na Węgrzech. Magyar Hirek w bezpośrednim tłumaczeniu z języka węgierskiego oznacza: Wieści z Węgier.

Przyjaźń polsko-węgierska zbudowana na przestrzenni wieków stała się pewnym symbolem. Przez ostatnie lata o relacjach między naszymi narodami dużo się mówi. Dzieje się to również poprzez odkrywanie historii naszego regionu, której częścią stał się założyciel Szubina Sędziwój Pałuka, który sprowadzić do Polski z Węgier św. Jadwigę Andegaweńską, od kilku lat uznaną przez Watykan patronkę Inowrocławia.

 

Początkowo projekt MagyarHirek miał funkcjonować jako osobny portal. Ostatecznie doszliśmy do wniosku, iż bezpośrednia integracja z Portalem Kujawskim będzie lepszym rozwiązaniem.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja