Jesteś tutaj: HomeMagazynMagyaHirekUnijnemu komisarzowi nie podoba się postępowanie Węgier z uchodźcami

Unijnemu komisarzowi nie podoba się postępowanie Węgier z uchodźcami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magyar Hirek środa, 13 styczeń 2016 17:47

Komisarz ds. praw człowieka Nils Muiznieks (Grecja) potwierdził zarzuty kierowane pod adresem Węgier przez Europejski Trybunał Spraw Człowieka, które dotyczą niewłaściwego obchodzenia się z uchodźcami.

Nils Muznieks zarzuca władzom węgierskim, że obchodzą się z przybyszami w taki sposób, aby zniechęcić ich do przyjazdu na Węgry i ubiegania się w tym kraju o azyl. Cytowany przez węgierską agencję MTVA Muznieks stwierdza, iż działania węgierskiego rządu są w tym zakresie celowe.

 

Ponadto komisarzowi nie podoba się wprowadzenie na Węgrzech prawa, które uznaje sąsiednią Serbie za kraj bezpieczny dla azylantów. Prowadzić może to do sytuacji, iż osoby ubiegające się na Węgrzech o azyl będą deportowane do Serbii.

 

Zdaniem komisarza Nilsa Muznieksa oraz Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, Węgry łamią tym samym międzynarodowe i europejskie standardy praw człowieka.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja