Jesteś tutaj: HomeMagazynMagyaHirekWęgierski rząd przeciwko sankcjom wobec Polski

Węgierski rząd przeciwko sankcjom wobec Polski

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magyar Hirek wtorek, 12 styczeń 2016 17:02

W środę Komisja Europejska będzie obradować nad sytuacją demokracji w Polsce. Zmiany w Trybunale Konstytucyjnym nie podobają się unijnym politykom, dlatego przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker wyraził potrzebę takiej debaty. Rozważa się podjęcie sankcji politycznych wobec Polski.

 

Sekretarz Stanu ds Komunikacji Gabinetu Prezesa Rady Ministrów Victora Orbana Tuzson Bence zapowiedział, że Węgry będą przeciwne nakładaniu na nasz kraj jakichkolwiek sankcji.

 

- Jako Węgrzy mamy już doświadczenie z działaniami niektórych unijnych polityków i grup politycznych, które podejmują działania przeciwko niezależności państw członkowskich – wyjaśnia minister Tuzson Bence, cytowany przez rządową agencję MTVA.

 

W przyszłym tygodniu planowana jest również debata w Parlamencie Europejskim na temat sytuacji demokracji w Polsce.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja