Jesteś tutaj: HomeMagazynMagyaHirekWęgierski parlament wzywa rząd do wymówienia kwot migracyjnych. W Polsce złożono podobny projekt

Węgierski parlament wzywa rząd do wymówienia kwot migracyjnych. W Polsce złożono podobny projekt

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magyar Hirek czwartek, 19 listopad 2015 18:03

W poniedziałek grupa posłów z klubu Kukiz15, w tym poseł Paweł Skutecki z Bydgoszczy, złożyła w Sejmie projekt uchwały, który miałby wezwać rząd Beaty Szydło, aby na forum Unii Europejskiej odmówiła przyjęcia narzuconych przez Komisję Europejską kwot migrantów.

Takie działanie ma być wyrazem troski polskiego rządu o bezpieczeństwo obywateli oraz solidarności z państwami Grupy Wyszehradzkiej.

 

Posłowie z klubu Kukiz15 proponują, aby zamiast tego Komisja Europejska, przyjęła plan pomocy uchodźcom wojennym w państwach, które bezpośrednio sąsiadują ze strefami konfliktów.

 

W środę marszałek Sejmu zdecydował o skierowaniu inicjatywy uchwałodawczej do Komisji do Spraw Unii Europejskiej. Na chwilę obecną nie wiemy kiedy ta komisja się nią zajmie. Dużo zależy teraz od przewodniczącego komisji, posła Piotra Naimskiego z PiS.

 

Wśród wnioskodawców znajduje się m.in. Paweł Kukiz.

 

Węgrzy zobowiązali już rząd Victora Orbana

Bez większych przeszkód podobnej treści uchwała przeszła we wtorek w Węgierskim Zgromadzeniu Narodowym. Węgrzy poszli już jednak krok dalej, gdyż premier Victor Orban od samego początku był przeciwnikiem narzucanych kwot, dlatego też węgierski parlament tym razem wezwał go do zaskarżenia ustalonych przez Radę Europy kwot do Trybunału Sprawiedliwości w Strasburgu.

 

Węgierski parlament był w tej kwestii jednogłośny – za głosowało 154 posłów w tym z tworzącej rząd partii Fidesz, przeciw było tylko 41 posłów reprezentujących poglądy lewicowe.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.