Jesteś tutaj: HomeMagazynMagyaHirekWęgrzy zagrają koncerty z okazji naszego Święta Niepodległości. Do obiegu trafiła płyta zespołu

Węgrzy zagrają koncerty z okazji naszego Święta Niepodległości. Do obiegu trafiła płyta zespołu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magyar Hirek sobota, 07 listopad 2015 17:17

Niestety tylko w południowej Polsce – w najbliższych dniach węgierski zespół Hungarica zagra pięć koncertów. Do dystrybucji trafiła już rockowa płyta zespołu „Jöjj el szabadság” - Przybądź wolności, która nagrana jest w języku polskim.

 

Nowa płyta to tak naprawdę przełożenie największych utworów zespołu na nasz język. Celem jej wydania było przede wszystkim umacnianie przyjaźni polsko-węgierskiej.

 

Bardzo się cieszymy, że zarówno nasza płyta, jak i koncerty, jakie zagraliśmy latem w Polsce, spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem i wieloma przychylnymi recenzjami. Autorem jednej z nich jest znany w Polsce i na Węgrzech polonista Miklós Mitrovits – pracownik naukowy Węgierskiej Akademii Nauk, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej – przyznaje Norbert Mentes.

 

W tekstach piosenek na płycie ,,Przybądź wolności, znajduje się nawiązanie do niezłomnej walki Polaków o wolność na przestrzeni tysiąca lat. Jakby nie patrzeć, podobnie malowała się historia Węgier. Zespół Hungarica chce przybliżać Węgrom i Polakom tożsamość obu narodów.

 

Płyta dostępna jest m.in. w salonach: Empik, Media Mart, Saturn.

 

Plan koncertów Hungarici:

10.11.2015 – Warszawa

11.11.2015 – Środa Śląska

12.11.2015 – Wrocław

13.11.2015 – Świdnik

14.11.2015 – Kraków.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.