Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 30 styczeń 2018

Giełda na stadionie Chemika wpisała się na dobre do bydgoskiego krajobrazu. Co niedzielę jest to jedno z najbardziej obleganych miejsc w Bydgoszczy – kupić w tym miejscu można niemalże wszystko i z reguły dużo taniej niż w normalnych sklepach. Mniej zadowoleni mogą być już mieszkańcy okolicznych bloków, dla których cotygodniowa giełda wiąże się z utrudnieniami.

Opublikowano w Bydgoszcz

Posiadanie własnego domu to ogromne szczęście. Nie każdy jednak taki dom ma. Bardzo często, młode małżeństwa dzielą dom z teściami czy rodzicami. Jednak wyprowadzić się na swoje, to nie taka prosta sprawa. Największą przeszkodą są oczywiście względy finansowe. To ona są barierą, która często blokuje marzenia o własnym domu. Jednak jest to kwestia, która najtrudniej przeskoczyć lub ominąć, ponieważ konieczne są długie lata zbierania pieniędzy lub konkretne dochody, aby bank zgodził się na pożyczkę tak dużej kwoty.

Opublikowano w Polecane
wtorek, 30 styczeń 2018 19:39

Dopływ Brdy nadal zalewa rolnikom pola

Połamane przez sierpniowe nawałnice drzewa nadal są przyczyną problemów. Na rzece Kamionce (dopływ Brdy) potworzyły się zapory, które są przyczyną wylewania rzeki. Niepokoi to rolników z gminy Sępólno Krajeńskie, którzy obawiają się, że ich pola i łąki w tym roku będą niezdatne do produkcji rolnej.

Opublikowano w Regionalne

Sytuacja sporna wokół ,,Rzeki Muzyki” trwa od jakiś dwóch lat. Koncerty nadal się odbywają, ale w ich tle ma miejsce spór o to, kto jest faktycznym pomysłodawcą tego cyklu. W opinii Dominiki i Waldemara Matuszaków, ich pomysł przywłaszczyła sobie urzędniczka odpowiedzialna za promocję miasta. Dzisiaj poinformowali, o skierowaniu przeciwko niej i prezydentowi Rafałowi Bruskiemu sprawy do sądu, gdzie domagać będą się przeprosin.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek w Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim, w obecności minister pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej, została podpisana umowa na opracowanie dokumentacji przedprojektowej dla linii kolejowych nr 18 i 203 (Bydgoszcz – Piła – Gorzów Wielkopolski – Kostrzyn). Realizacja tego kontraktu może pozwolić na uruchomienie w przyszłości alternatywnego połączenia kolejowego Bydgoszczy z Berlinem.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

W 1953 roku w Inowrocławiu stanął pomnik Wdzięczności i Polsko-Radzieckiego Braterstwa Broni, będący wyrazem wdzięczności wobec żołnierzy Armii Czerwonej, którzy ,,wyzwalali” miasto z rąk nazistów. W ostatnich latach coraz głośniej w przestrzenni publicznej podkreśla się, że nie było to wyzwolenie, ale wprowadzenie nowej okupacji – stalinizmu.

Opublikowano w Inowrocław

Od kilku tygodni przepisy pozwalają na zapłacenie mandatu karnego za wykroczenie drogowe kartą płatniczą. Policjanci są cyklicznie wyposażani w terminale płatnicze, stąd też nie każdy patrol zaoferuje możliwość skorzystania z tej usługi. Od poniedziałku terminale płatnicze trafiły na wyposażenie bydgoskiej drogówki.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę Rada Miasta powołała specjalny zespół radnych, który ma zbadać czy wszyscy radni mają prawo do zasiadania w Radzie i pobierania z tego tytułu diet. Fizyczne pozbawienie radnego mandatu na kilka miesięcy przed wyborami może okazać się jednak niemożliwe, stąd też z całej komisji będziemy mieli tylko szopkę i kabaret, który będzie ośmieszał tylko powagę Rady Miasta Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

« Styczeń 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
  • Frekwencja to nasz wspólny interes

    Zachęcanie do licznego udziału w wyborach to na pewno rzecz ważna z punktu rozwoju obywatelskości i demokracji. W przypadku wyborów do Parlamentu Europejskiego frekwencja ma znaczenie szczególne, bowiem okręgi nie mają ustalonej ,,odgórnie” liczby mandatów. Od tego jak licznie pójdziemy w niedzielę (26 maja) na wybory, zależeć będzie liczba reprezentantów województwa kujawsko-pomorskiego.

  • W Polsce mamy zbyt mało terminali multimodalnych. Wykorzystajmy to jako region

    Kilkadziesiąt metrów od muzealnych okrętów ,,ORP Błyskawica” oraz ,,Dar Pomorza” rozpoczęło się w środę forum poświęcone przyszłości branży intermodalnej w Polsce i w Europie. Konferencję ,,Intermodal-Cargo-Innowacje” organizowało Centrum Unijnych Projektów Transportowych pod patronatem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwa Infrastruktury.

    Etykiety: Emilianowo Gdynia TENT

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.