Jesteś tutaj: HomeMagazynPolski kapitał przejmuje produkcję ketchupu ,,Włocławek”

Polski kapitał przejmuje produkcję ketchupu ,,Włocławek”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 20 grudzień 2014 16:48

Media biznesowe mówią o mega przejęciu w branży spożywczej. Chodzi oczywiście o przejęciu kilku marek należących do Agros Nova przez firmę Maspex z Wadowic. Co podkreślają z kolei inni, mamy do czynienia z wielką repolonizacją kilku znanych w naszym kraju marek, gdyż Agros Nova to kapitał zagraniczny.

W polskie ręce trafią zatem takie marki jak Łowicz, Tarczy, Kotlin, Krakus, Dr. Witt i Włocławek. Ta ostatnia marka ketchupów i koncentratów pomidorowych co prawda nawiązuje nazwą do naszego regionu, to jednak od pewnego czasu te produkty są produkty te są rozlewane w Łowiczu. Nazwa ,,Włocławek” pozostała z racji sentymentu klientów.

 

Grupa Maspex jest właścicielem takich marek jak: Plusssz, Malma, Tymbark, Tiger, Caprio, Puchatek, Mlekołaki, Cremona , czy Kubuś.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Kosma Złotowski

  • Wykonawca trzech odcinków S-5 chce większej zapłaty

    Włoska firma Impresa Pizzaroti chce zwiększenia wartości realizowanego w ramach budowy drogi ekspresowej S-5 kontraktu. Impresa Pizzaroti wygrała przetarg na realizację trzech odcinków w województwie kujawsko-pomorskim: Białe Błota – Nowe Marzy – Dworzyskowo; Dworzyskowo – Aleksandrowo oraz Białe Błota – Szubin.

  • Czy będzie przetarg na przewozy kolejowe w kujawsko-pomorskim?

    Radny Michał Krzemkowski odnosząc się do zapowiedzi medialnych wyraził pogląd, że ogłaszanie przetargu na obsługę połączeń kolejowych w województwie to zły pomysł i Zarząd Województwa powinien dalej powierzać usługę państwowo-samorządowym Przewozom Regionalnym. Zdaniem marszałka Piotra Całbeckiego decyzja o przetargu ostatecznie jeszcze nie zapadła.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.