Jesteś tutaj: HomeMagazynPolski kapitał przejmuje produkcję ketchupu ,,Włocławek”

Polski kapitał przejmuje produkcję ketchupu ,,Włocławek”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 20 grudzień 2014 16:48

Media biznesowe mówią o mega przejęciu w branży spożywczej. Chodzi oczywiście o przejęciu kilku marek należących do Agros Nova przez firmę Maspex z Wadowic. Co podkreślają z kolei inni, mamy do czynienia z wielką repolonizacją kilku znanych w naszym kraju marek, gdyż Agros Nova to kapitał zagraniczny.

W polskie ręce trafią zatem takie marki jak Łowicz, Tarczy, Kotlin, Krakus, Dr. Witt i Włocławek. Ta ostatnia marka ketchupów i koncentratów pomidorowych co prawda nawiązuje nazwą do naszego regionu, to jednak od pewnego czasu te produkty są produkty te są rozlewane w Łowiczu. Nazwa ,,Włocławek” pozostała z racji sentymentu klientów.

 

Grupa Maspex jest właścicielem takich marek jak: Plusssz, Malma, Tymbark, Tiger, Caprio, Puchatek, Mlekołaki, Cremona , czy Kubuś.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

Kosma Złotowski

  • Wiceprezes ZNP zapowiada, że nie ucierpią maturzyści

    Strajk pracowników oświaty to obecnie w Polsce temat numer jeden, ale trudno się dziwić, bowiem tegoroczni maturzyści nie wiedzą nawet na czym stoją, czy dostaną dopuszczeni do egzaminów w maju. Taka sytuacja mogłaby pokrzyżować ich życiowe plany. Dzisiaj w studiu TVN24 wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział zmianę taktyki.

    Etykiety: strajk nauczycieli
  • Ministerstwo zachęca do pisania e-pism ogólnych

    Dla załatwienia wielu spraw urzędowych są gotowe druki formularzy, ale nie sposób przewidzieć wszystkich możliwych spraw. W takiej sytuacji możemy skierować do wybranego przez nas urzędu pismo ogólne. Do korzystania z tej możliwości w ramach korespondencji elektronicznej zachęca Ministerstwo Cyfryzacji.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.