Jesteś tutaj: HomeMagazynFryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn czwartek, 28 styczeń 2021 18:48

Przyjęte w w pierwszej połowie 2019 roku przepisy podatkowe zakładały obowiązek przejścia kilku branż na kasy fiskalne działające w trybie on-line, co wiąże się z pewnymi kosztami. Po interwencji posła Jana Szopińskiego Ministerstwo Finansów informuje, że przedsiębiorcy mający trudną sytuację, mogą wnioskować o odroczenie terminów.

Zgodnie z decyzjami z 2019 roku, branża gastronomiczna i hotelarska powinna przejść na nowe kasy od połowy 2020 roku. Ten termin, z uwagi na pandemię COVID-19, Ministerstwo Finansów postanowiło przesunąć na dzień1 stycznia 2021 roku. Również od 1 stycznia z nowych kas powinni korzystać np. fryzjerzy czy osoby świadczące usługi kosmetyczne. Nie wszyscy zdążyli, niekiedy powodem tego są skutki pandemii, które uniemożliwiły normalne funkcjonowanie przedsiębiorcom.

 

Poseł Jan Szopiński wniósł, aby ten termin odroczyć o kolejne pół roku do lipca 2021 roku. W czasie, gdy rozpatrywano interpelację, resort zaproponował możliwość indywidualnego wnoszenia o odroczenie terminu. Zainteresowani przedsiębiorcy, którym sytuacja uniemożliwiła spełnienie tego obowiązku, mogą wnioskować o prolongatę do naczelnika właściwego dla nich Urzędu Skarbowego.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • ,,Kolejne pokolenie AK walczy z kolejnym pokoleniem UB” Czy jest to podział na kolejne pokolenia?

    Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w którym upamiętniamy podziemie antykomunistyczne, osoby nie zgadzające się na podporządkowanie Polski Moskwie, za co zapłaciły tragiczną karę. Jest to jednak święto opowiadające o wojnie domowej, o trudnej dla Polaków historii, wcale nie tak odległej, z którą musimy się rozprawić. Nie raz pojawia się slogan, że spory jakie przy okazji 1 marca się pojawiają to walka kolejnego ,,pokolenia AK z UB”, mamy zatem do czynienia z wciąż otwartą raną.

  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

Wiadomości z regionu