Jesteś tutaj: HomeMagazyn,,Algorytmy dają potężne możliwości tym, którzy wiedzą, jak z nimi pracować”

,,Algorytmy dają potężne możliwości tym, którzy wiedzą, jak z nimi pracować”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 26 wrzesień 2020 18:36

Silnik parowy i energia elektryczna zrewolucjonizowały przemysł i świat, zdaniem futurologa Mike Walsha obecnie nasz biznes i świat rewolucjonizują algorytmy, przed którymi już nie uciekniemy. Ich zrozumienie może nieść korzyści, ale też mogą nieść obawy. W środę odbędzie się polska premiera jego książki ,,Algorytmiczny lider. Jak być inteligentnym, gdy maszyny są inteligentniejsze od nas” - polskim wydawcą jest Wydawnictwo Poznańskie.


Rok 2020 zostanie zapamiętany na świecie głównie za sprawą pandemii COVID-19, która miała wpływ na cyfrową rewolucję, bowiem po lockdownie, większa obecność w sieci stała się wręcz elementem obowiązkowym każdego biznesu - Teraz wszyscy jesteśmy częścią cyfrowej rewolucji. Z dnia na dzień to, co kiedyś nazywaliśmy transformacją cyfrową, stało się planem na utrzymanie w biznesie – pisze Mike Walsh.

 

 

Znajdujemy się na progu nowe ery. W taki sam sposób, w jaki silnik parowy i energia elektryczna zmieniły wydajność w poprzednich epokach, sztuczna inteligencja, algorytmy i automatyzacja, będą miały zasadnicze znaczenie w kwestii tego, jak będziemy żyć i pracować w przyszłości. Nasz sukces zależeć będzie od tego, jak szybko zdołamy nauczyć się, co te nowe narzędzia i technologie oznaczają dla podejmowania decyzji, projektowania organizacji i kierowania ludźmi – ocenia fururolog.

 

Z książki dowiadujemy się jak obecne są algorytmy w naszym życiu, zarówno w tym pozytywnym i negatywnym wydaniu. Algorytmy mogą tak przeprogramować silnik, aby był on wstanie oszukać testy jakości emitowanych spalin, co było przedmiotem głośnej afery z udziałem jednej z firm samochodowych. Dość głośno było też o wykorzystaniu algorytmów portalu społecznościowym Facebook, które wykorzystane w sposób nieetyczny mogły mieć wpływ na przebieg wyborów prezydenta Stanów Zjednoczonych - Mark Zuckenberg z Facebooka musiał stanąć na Kapitolu przed komisją, która zgotowała mu kilkudniowe drobiazgowe przesłuchanie w związku z powtarzającymi się przypadkami niewłaściwego wykorzystania danych konsumentów – opisuje sytuację w książce Walsh.

 

Mike Walsh w swoim dziele chce jednak przede wszystkim pokazywać jak w pozytywny sposób można wykorzystać moc algorytmów - W pewnym sensie dobrze określone algorytmy są formą ucieleśnionej logiki. Pozwalają nam wykorzystać naszą wiedzę, doświadczenie oraz rozumienie świata i wkomponowywać to wszystko w platformy, które następnie mogą działać autonomicznie w naszym imieniu.

 

Książkę można zamówić przez internet na stronach Wydawnictwa Poznańskiego.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

  • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

    Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

  • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

    Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu