Jesteś tutaj: HomeMagazynLiczba chorych na COVID-19 w kujawsko-pomorskim rośnie (raport)

Liczba chorych na COVID-19 w kujawsko-pomorskim rośnie (raport)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 27 czerwiec 2020 13:13
Liczba chorych na COVID-19 w kujawsko-pomorskim rośnie (raport) Fot: Markus Spiske

W ostatnim tygodniu (od soboty do piątku) stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim 13 nowych przypadków zachorowań na COVID-19, w porównaniu ze wcześniejszym analogicznym okresem jest to o ponad połowę mniej, czyli dynamika wzrostu zachorowań była niższa – i to jest dobra wiadomość. Wzrosła jednak liczba aktualnie chorych do 78 (dane na dzisiaj), co jest już informacją gorszą.

 

Opisując przebieg epidemii COVID-19 w naszym województwie powinniśmy podkreślić dwie daty: 20 kwietnia, gdy chorych było w jednym momencie 365 osób, co było szczytem zachorowań; od tego momentu liczba aktualnie chorych powoli spadał, aby 8 czerwca osiągnąć 43 osoby. Od tego momentu liczba aktualnie chorych zaczęła rosnąć, co pokazuje nasz poniższy wykres:

 

 

Konieczna staje się obserwacja, jak ta sytuacja będzie wyglądać w kolejnych tygodniach, czy uda nam się utrzymać epidemię w okolicach do 100 aktualnie chorych, czy być może wzrosty będą na tyle duże, że szczyt z 20 kwietnia (365 chorych) zostanie przebity.

 

 

 

Dobrą wiadomością jest natomiast brak odnotowywanych zgonów w ostatnim czasie z powodu COVID -19  w województwie. Ostatni przypadek potwierdzono ofijalnie równo dwa tygodnie temu - 13 czerwca.

 

Jeżeli chodzi o sytuację na świecie, w najbliższym tygodniu powinniśmy przekroczyć 10 mln zachorowań. Do tej pory zmarło blisko 0,5 osób. Najwięcej chorych obecnie przebywa w Stanach Zjednoczonych – ponad 1,3 mln, na drugim miejscu znajduje się Brazylia z ponad 0,5 mln chorych i Rosja z ponad 225 tys. chorych. W Europie na drugim miejscu znajduje się Wielka Brytania – w której stwierdzono 309 tys. zachorowań (nie wiemy ile jest aktualnie chorych, bowiem nie podaje się informacji o ozdrowieńcach).

 

W Polsce mamy prawie 34 tys. zachorowań i 1.435 zgonów. Aktualnie chorych jest 12,3 tys. osób – z tego wspomniane 78 na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Wszystko wskazuje, że jesteśmy już po szczycie, bowiem najwięcej chorych aktualnie stwierdzono 17 czerwca - 14.494 osoby.

 

Codziennie aktualizowane wykresy publikujemy: COVID-19 - dane statystyczne

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • 15 sierpnia 1920 – to ważna data domykająca klamrę

    100. rocznica Bitwy Warszawskiej to na pewno szczególne obchody Święta Wojska Polskiego, nie tylko z powodu jubileuszowej rocznicy, ale też tego, że świętowanie zostało ograniczone przez pandemię COVID-19 – dzisiaj nie odbędzie się w Warszawie coroczna uroczysta defilada, także lokalne uroczystości przesunięto na inne dni. Z drugiej strony, może z powodu znacznie uboższej otoczki, mamy więcej czasu na przemyślenie sedna, a jest co poddać refleksji.

  • Jedna noc wstrząsnęła życiem wielu

    W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 przez część kraju przeszły nawałnice, które wyrządziły ogromne szkody, najbardziej poszkodowana okazała się gmina Sośno w powiecie sępoleńskim, ale żywioł szkody wyrządził w kilku powiatach naszego województwa. Zerwane dachy zakryte prowizorycznymi plandekami, czy nawet tygodnie bez dostępu do prądu. Tak wyglądała północno-zachodnia część naszego województwa przed trzema laty.

Wiadomości z regionu