Jesteś tutaj: HomeMagazynSzef MON: w walkę z koronawirusem zaangażowanych jest ponad 9 tys. żołnierzy i pracowników wojska

Szef MON: w walkę z koronawirusem zaangażowanych jest ponad 9 tys. żołnierzy i pracowników wojska

Napisane przez  PAP Opublikowano w Magazyn sobota, 18 kwiecień 2020 10:33
Szef MON: w walkę z koronawirusem zaangażowanych jest ponad 9 tys. żołnierzy i pracowników wojska Fot: MON

W sobotę w walkę z koronawirusem zaangażowanych jest 9 045 żołnierzy i pracowników wojska oraz 1 292 jednostek sprzętu - poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

 

Minister w sobotnim wpisie na Twitterze podkreślił, że Wojsko Polskie wspiera w czasie pandemii prawie 40 domów opieki społecznej. "Wczoraj terytorialsi ewakuowali pensjonariuszy DPS w Kaliszu" - zaznaczył.

 

Wcześniej Błaszczak poinformował, że budynek kaliskiego DPS zostanie także zdekontaminowany przez żołnierzy wojsk chemicznych.

 

Każdego dnia w walkę z koronawirusem zaangażowanych jest kilka tysięcy żołnierzy i pracowników wojska. Żołnierze m.in. chronią granice, wspólnie z policją patrolują ulice, transportują żywność i środki ochrony osobistej, opiekują się kombatantami i rodzinami medyków. Każdego dnia żołnierze wspierają służbę zdrowia oraz prowadzą infolinię z pomocą psychologiczną. Jednym z zadań jest także dezynfekcja budynków. (PAP)

 

autor: Monika Zdziera

 

mzd/ par/

Tematy:

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Odważna teza mogąca wyjaśniać przyczyny chaosu na kujawsko-pomorskiej kolei

    W niemal każdej publikacji poświęconej zamieszaniu związanego z cięciami połączeń regionalnych podkreślamy, że główną przyczyną niekorzystnych dla mieszkańców decyzji jest nagłe odejście od planu przeprowadzanie wieloletniego przetargu. Zamiast tego podjęto się ,,na ostatnią” chwilę negocjacji z przewoźnikami, umów jednorocznych, gdzie pozycja negocjacyjna województwa była słaba, stąd też Polregio i Arriva mogli żądać wyższych stawek. Wciąż nie wyjaśniono dlaczego zrezygnowano z przetargu, ciekawą tezę w tym temacie przedstawia publicysta kolejowy Karol Trammer.

    Etykiety: kolej Karol Trammer
  • Kolejna spółka wojewódzka planuje inwestować na kredyt

    Rok 2021 jest pierwszym, w którym Województo Kujawsko-Pomorskie musi wydatkować ponad 30 mln zł na spłatę zobowiązań, jakie zależna od niego spółka zaciągnęła w 2010 roku na modernizację szpitali wojewódzkich, przed nami teraz dziesięć lat intensywnych spłat. Okazuje się, że wieloletnie zobowiązania planuje zaciągnąć też spółka Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne.

Wiadomości z regionu