Jesteś tutaj: HomeMagazynKoronawirus sprawia, że ten Wielki Post i Wielki Tydzień jest szczególny

Koronawirus sprawia, że ten Wielki Post i Wielki Tydzień jest szczególny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn czwartek, 09 kwiecień 2020 14:37

Dzisiaj Wielki Czwartek, w Kościele katolickim rozpoczyna się Triduum Paschalne, dzisiaj wspominane będzie ustanowienie sakramentu Eucharystii, natomiast jutro drogi krzyżowej i męki Jezusa Chrystusa. Do świątyń się jednak nie udamy, z uwagi na panującą epidemię COVID-19.

- To niezwykły czas, w którym zostaliśmy zatrzymani. Kiedy go tak naprawdę nie mamy, w pędzie dotychczasowym , nie było czasu aby spojrzeć na siebie, aby spojrzeć w głąb siebie, zobaczyć jak żyje, właściwie dokąd ono zmierza. Czy jest we mnie żywe, ludzkie oblicze, tego na którego obraz i podobieństwo jestem – Jezusa Chrystusa – mówił ks. Krzysztof Buchholz w ostatnią niedzielę, w ramach Misterium Męki Pańskiej Doliny Śmierci, w formie on-line.

 

Również inni kapłani zauważają ten szczególny, wczoraj prowadzący o godzinie 18:30 Mszę świętą z Jasnej Góry Paulin wspomniał - Dla nas ten czas Wielkiego Postu był inny jak zawsze, bo nasze kościoły były pozamykane, nie mogliśmy korzystać z rekolekcji wielkopostnych, nie możemy korzystać z sakramentu pokuty i pojednania, nie będziemy uczestniczyli w Wielkim Tygodniu w wielkich wydarzeniach, to wszystko w jakiś sposób nas przytłacza, w jakiś sposób doświadczamy w ten sposób wielkiego cierpienia.

 

 

Dalej zakonnik jednak wyjaśniał - Bóg szuka nas niezmordowanie, chociażby szuka przez tą epidemię, która stała się naszym udziałem. Człowiek dzisiejszy to człowiek niewierny, a Chrystus szuka nas do końca. Do momentu znalezienia. A, gdy znajdzie - cieszy się z nim również całe niebo, dlatego Bogu należy na każdym człowieku. (…) Wielki Post jest czasem bożej łaski, cierpienie które stało się również udziałem tegorocznego Wielkiego Postu, jest również czasem bożej łaski, teraz powinniśmy sobie przypomnieć i docenić wysiłki miłującego nas i pragnącego naszego szczęścia bożego myśliwego. Wystarczy bowiem popatrzeć szczególnie teraz w tym Wielkim Tygodniu na krzyż, może nie w kościele, ale w swoi domu, aby zobaczyć jak wiele kosztowało Chrystusa nasze zbawienie.

 

 

Warte obejrzenia

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Narasta napięcie w związku z misją WHO w Chinach

    Misja pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Wuhanie nie przyniosła dotąd jasnej odpowiedzi na nurtujące świat pytanie o pochodzenie koronawirusa. Amerykańskie media zarzucają Chinom ukrywanie danych. W atmosferze napięć politycznych zespół naukowców przełożył publikację wstępnego raportu.

    Etykiety: covid19
  • Dla młodego pokolenia etos Solidarności niewiele już znaczy. Politycy tego nie chcą natomiast widzieć

    Przed tygodniem byłem świadkiem jak policjanci znoszą z ulicy młodych aktywistów, którzy zablokowali ulicę Jagiellońską, domagając się większych działań rządzących na rzecz klimatu. Nie zamierzam chwalić takiego łamania przepisów, ale nie sposób nie zauważyć, że jest to autentyczna deklaracja tożsamościowa młodego pokolenia. Mogę mieć wobec tej rewolucji politycznej duże obawy, ale nie mogę udawać, że to się nie dzieje.

Wiadomości z regionu