Jesteś tutaj: HomeMagazynRoman Dmowski to był gość

Roman Dmowski to był gość

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Magazyn sobota, 10 sierpień 2019 19:57

Tak się zbiegło, że 155 urodziny Romana Dmowskiego przypadły w dniu, w którym w Sejmie byliśmy świadkami gorszących wokół lotów marszałka Kuchcińskiego, wzajemnego oskarżania polityków dwóch największych o nadużywanie przywilejów.

Jedni oskarżali marszałka Kuchcińskiego o loty do Rzeszowa oraz zabieranie na pokład osób nieuprawnionych, inni przypominani ile latał premier Donald Tusk oraz prezydent Bronisław Komorowski. Najgorsze w tym wszystkim jest jednak to, że żadna z formacji nie poczuła w sobie krzty przyzwoitości, aby uderzyć się w pierś. Przekazy partyjne ograniczają się do pokazywania – tamci są gorsi od nas!

 

Gdyby jednak takie nadużywanie przywilejów przydarzyło się tak wielkiej postaci jak Romanowi Dmowskiemu, niedługo po konferencji wersalskiej, to czy byśmy mu to wybaczyli? Nie ma sensu odpowiadać na to pytanie, bo Dmowskiemu takie coś by się nie przydarzyło. Maria Nikleiwczowa w ,,Wspomnieniu o Romanie Dmowskim” wspomniała, że gdy Dmowskiemu będąc ministrem spaw zagranicznych, raz zdarzyło się skorzystać z samochodu służbowego w innym celu niż urzędowym, to zapłacił za benzynę. Jakie to jest to jest inne podejście od naszych współczesnych polityków, którzy o zwrocie kosztów zaczynają myśleć dopiero po skandalu medialnym. Po takich małych rzeczach możemy jednak dostrzec postać wielką.

 

Amen

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Październik 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Kończą swoją przygodę z Sejmem

    Patrząc na nazwiska posłów wybranych w okręgu bydgoskim nie sposób nie zauważyć, że mamy aż sześć nowych nazwisk, czyli aż 50% wybranych przez nas posłów przez ostatnie lata w Sejmie nie zasiadała. Właściwie, poza Iwoną Kozłowską, która była posłanką w przeszłości mamy sześciu debiutantów.

  • W okręgu bydgoskim wygrywa PiS – o tym kto został posłem, a kto nie

    Nazwiska nowych posłów przedstawiliśmy już rano. Przedstawiamy pełne wyniki dla okręgu bydgoskiego. Cały czas nieoficjalne, bowiem PKW wynik wyborów ogłosi po podliczeniu wszystkich obwodów, a w niektórych częściach kraju to się jeszcze nie udało. W okręgu bydgoskim mamy już wszystko podliczone, stąd też możemy mówić już o ostatecznych wynikach.

Wiadomości z regionu

Śledź nas