Jesteś tutaj: HomeMagazynRoman Dmowski to był gość

Roman Dmowski to był gość

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Magazyn sobota, 10 sierpień 2019 19:57

Tak się zbiegło, że 155 urodziny Romana Dmowskiego przypadły w dniu, w którym w Sejmie byliśmy świadkami gorszących wokół lotów marszałka Kuchcińskiego, wzajemnego oskarżania polityków dwóch największych o nadużywanie przywilejów.

Jedni oskarżali marszałka Kuchcińskiego o loty do Rzeszowa oraz zabieranie na pokład osób nieuprawnionych, inni przypominani ile latał premier Donald Tusk oraz prezydent Bronisław Komorowski. Najgorsze w tym wszystkim jest jednak to, że żadna z formacji nie poczuła w sobie krzty przyzwoitości, aby uderzyć się w pierś. Przekazy partyjne ograniczają się do pokazywania – tamci są gorsi od nas!

 

Gdyby jednak takie nadużywanie przywilejów przydarzyło się tak wielkiej postaci jak Romanowi Dmowskiemu, niedługo po konferencji wersalskiej, to czy byśmy mu to wybaczyli? Nie ma sensu odpowiadać na to pytanie, bo Dmowskiemu takie coś by się nie przydarzyło. Maria Nikleiwczowa w ,,Wspomnieniu o Romanie Dmowskim” wspomniała, że gdy Dmowskiemu będąc ministrem spaw zagranicznych, raz zdarzyło się skorzystać z samochodu służbowego w innym celu niż urzędowym, to zapłacił za benzynę. Jakie to jest to jest inne podejście od naszych współczesnych polityków, którzy o zwrocie kosztów zaczynają myśleć dopiero po skandalu medialnym. Po takich małych rzeczach możemy jednak dostrzec postać wielką.

 

Amen

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Pracodawcy pomimo kryzysu starają się zachować miejsca pracy

    Gdy marcu podjęto strategię walki z COVID-19 poprzez lockdown zaczęły pojawiać się niezbyt optymistyczne prognozy wskazujące na znaczy wzrost bezrobocia. Kluczowa będzie oczywiście jesień, ale wszystko wskazuje, że te niezbyt optymistyczne prognozy się nie spełnią. Lipiec był w województwie kujawsko-pomorskim miesiącem, w którym liczba bezrobotnych spadła.

    Etykiety: bezrobocie
  • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

    We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

    Etykiety: matury

Wiadomości z regionu