Jesteś tutaj: HomeMagazynW Dzień Flagi poznaj region i historię

W Dzień Flagi poznaj region i historię

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Magazyn wtorek, 30 kwiecień 2013 15:47

Towarzystwo Torunium z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej oraz 222 rocznicy uchwaleni Konstytucji 3 Maja zaprasza na wycieczkę, która odbędzie się szlakami pod Toruniem.

 

Formuła cyklu wycieczek „Wędrówki z Torunium - poznajemy swój region i historię” przewidziana jest w głównej mierze z myślą o młodzieży, która chce poznać historię i region, w którym mieszka. M.in. poprzez podobne inicjatywy pragniemy jako Towarzystwo zbudować lokalną wspólnotę Małej Ojczyzny, w jakiej przyszło nam żyć - powiedział w rozmowie z Portalem Kujawskim organizator wycieczki i prezes Towarzystwa Torunium im. Antoniego Bolta, Norbert Wasik.

 

Trasa marszu liczyć będzie około 12 km. W trakcie jej trwania przewidziano dyskusje plenerowe oraz referaty dotyczące tematyki społeczno-polityczno-historycznej. Wśród atrakcji znajdzie się także wspólne ognisko. 

 

Tego dnia – 2 maja – wspólnie z młodzieżą chcemy w niekonwencjonalny sposób uczcić Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 222. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tym samym przedstawiając młodzieży akceptowalną dla niej formę uczczenia naszych bohaterów zarówno tych lokalnych, jak i narodowych, rocznic historycznych czy świąt państwowych unikamy uprawiania pustego skansenizmu oraz epatowania, wydaje się, banalną rekonstrukcją historyczną, która niestety stała już się nudną i nieprzyswajalną dla młodego pokolenia – dodaje Wasik.

 

Zapytania i zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail: torunium@wp.pl.

 

Początek marszu – godzina 9:00. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

  • Prace nad wojewódzką strategią toczą się wolniej niż zakładano

    Istnieje prawdopodobieństwo, że nową Strategię Rozwoju Województwa do 2030 roku Sejmik Województwa uchwali w przyszłym roku. Główną przyczyną przedłużenia prac jest epidemia COVID-19, która utrudniła organizacje spotkań konsultacyjnych. Pierwotny plan zakładał uchwalenie nowej strategii mniej więcej jesienią.

  • Od soboty bez maseczek

    W przypadku, jeżeli będziemy zachowywać dystans w odległości 2 metrów od siebie, nie będziemy musieli nosić maseczek. Zniesienie tej restrykcji zapowiedział dzisiaj premier Mateusz Morawiecki. Nowe regulacje wejdą już od soboty 30 maja.

Wiadomości z regionu