Jesteś tutaj: HomeMagazynHistoria regionuPamiętajmy o bohaterach

Pamiętajmy o bohaterach

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Historia czwartek, 10 styczeń 2013 14:50

Szubin był szczególnie doświadczony podczas Powstania Wielkopolskiego. Miasto zdobywano trzykrotnie, pierw 2 i 8 stycznia 1919 roku, te próby się jednak nie powiodły. Udało się dopiero za trzecim razem 11 stycznia, jutro (piątek) obchodzić będziemy 94 rocznicę tego wydarzenia.

 

Mimo zdobycia Szubina 11 stycznia 1919 roku, przez kolejne tygodnie powstańcy toczyli heroiczny bój, aby miasto utrzymać. Uczcijmy godnie ich pamięć.

 

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 15:15 na cmentarzu przy ulicy Nakielskiej. Po oficjalnych uroczystościach nastąpi przejazd autokarem do Muzeum Ziemi Szubińskiej, gdzie czeka nas program artystyczno-historyczny. Będzie można także zapoznać się z wystawą ,,Powstanie Wielkopolskie w fotografii”.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja