Jesteś tutaj: HomeKruszwicaKruszwica gościła Wojewódzkie Dni Pszczelarza

Kruszwica gościła Wojewódzkie Dni Pszczelarza

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica piątek, 26 sierpień 2016 13:13

Kulminacyjnym elementem tegorocznych obchodów Wojewódzkiego Dnia Pszczelarza było przekazanie insygniów pszczelarskich, złoty łańcuch składający się z komórek pszczelich. Na każdej grawerowana jest nazwa miejscowości, w której odbywają się wojewódzkie obchody Dnia Pszczelarza.

 

- Na tych insygniach jest pszczoła z koroną. Tak żeśmy udekorowali matkę – wyjaśniał Jacek Paul prezes Polskiego Związku Pszczelarskiego, który przekazał insygnia na kolejny rok Januszowi Lembarskiemu, prezesowi PZP Ziemi Kujawsko-Dobrzyńskiej we Włocławku.

 

Coroczne Wojewódzkie Dni Pszczelarza są okazją do świętowania przez wszystkie osoby związane z pszczołami.

 

Kruszwica może się poszczycić bardzo bogatymi tradycjami pszczelarskimi. Pierwsze ule powstawały bowiem już w XIII wieku.

 

Komentarze

  • Miesiąc do wyborów

    Wybory parlamentarne odbędą się 13 października, czyli licząc od piątku pozostał niespełna miesiąc. Z uwagi na to, że intensywna kampania wyborcza jeszcze się nie rozpoczęła, będzie to dość krótka kampania. Wybory parlamentarne będą najważniejsze w tzw. czteropaku wyborczym, który rozpoczął się przed rokiem wyborami samorządowymi. Istnieje prawdopodobieństwo, że po tych wyborach na kilka lat ostudzi się atmosfera polityczna, bowiem za wyjątkiem wiosennych wyborów prezydenckich, przed nami przeszło 3 lata bez wyborów.

  • Rozlosowano numery list wyborczych

    W piątek Państwowa Komisja Wyborcza rozlosowała numery list wyborczych w wyborach do Sejmu RP. W takiej też kolejności 13 października otrzymamy listy z nazwiskami kandydatów. Z pierwszego miejsca wystartuje PSL wraz z Kukiz15.

Wiadomości z regionu

Śledź nas