Jesteś tutaj: HomeKruszwicaKruszwica dumna ze swoich olimpijczyków

Kruszwica dumna ze swoich olimpijczyków

Napisane przez  MojaKruszwica.pl Opublikowano w Kruszwica czwartek, 04 sierpień 2016 20:51

Igrzyska Olimpijskie w RIO rozpoczną się w piątek 5 sierpnia. Mieszkańcy Kruszwicy mogą dumę czuć już dzisiaj, gdyż ich gminę będzie reprezentować w Brazylii aż trzech zawodników. Będą to jedyni sportowcy z powiatu inowrocławskiego.

W połowie lipca Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego zatwierdził skład polskiej reprezentacji na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Wśród liczącej ponad 10 tysięcy kadry sportowców z 206 Narodowych Komitetów Olimpijskich, znajdą się również Polacy w liczbie ponad dwustu zawodników. Z naszego regionu o zwycięstwo w Rio powalczy ponad trzydziestu zawodników. Wśród nich będą również kruszwiczanie. Mowa o Jakubie Krzewinie, Arturze Mikołajczewskim oraz Mikołaju Burdzie.

 

Krzewina debiutował w sporcie w Kruszwicy. Swoją karierę na dobre rozpoczął po mistrzostwach Starego Kontynentu juniorów w 2007 roku w sztafecie 4x400 metrów. Jego ostatnim osiągnięciem są Mistrzostwa Europy w Amsterdamie. Wówczas rywalizację w polskiej ekipie rozpoczął Łukasz Krawczuk, który dość mocno zaznaczył obecność Polaków podczas sztafety. Pałeczkę przekazał Kacprowi Kozłowskiemu będąc na pierwszej pozycji w biegu. Ten jednak stracił prowadzenie na rzecz trzeciego miejsca. Utrzymał je w doskonałej formie Jakub Krzewina po którym miejsce drugie wywalczył Rafał Omelko. Brytyjczycy, prowadzący od samego startu złoto stracili na ostatniej prostej. Belgowie wygrali z czasem 3:01:10. Polacy finiszowali 0,08 sekundy za nimi zaś brązowi Brytyjczycy na mecie legitymowali się wynikiem 3:01:44.

 

- Na mojej zmianie było jeszcze trochę ciasno.Trochę zamieszania wprowadził Holender który po 200 metrach mnie wyprzedził ale na ostatnich 100 metrach powalczyłem z rywalami i oddałem pałeczkę na dobrej pozycji. W następnych turniejach będziemy walczyć o więcej- dodaje Krzewina.

 

Kruszwiczanie mogą również liczyć na dobre występy Artura Mikołajczewskiego. Wioślarz trenuje w Klubie Wioślarskim Gopło Kruszwica. Ma za sobą szereg sukcesów i medalowych krążków. Zawodnik będzie nas reprezentował w dwójce podwójnej wagi lekkiej.

 

Nominację do Rio de Janeiro uzyskał również Mikołaj Burda. Popularny "Miki" swoją przygodę z wioślarstwem rozpoczął w klubie Gopło w maju 1995 roku będąc uczniem Szkoły Podstawowej nr 1 w Kruszwicy, aby potem za namową trenera Bydgostii Mariana Drażdżewskiego przenieść się do Bydgoszczy i tam kontynuować swoją pasję w klasach sportowych. Obecnie jest zawodnikiem Lotto-Bydgostia w ósemce.

 

Najwięcej reprezentantów w Rio będzie miała w naszym regionie Bydgoszcz.

Komentarze

  • Powyborczy krajobraz. Czyli co tam w polityce słychać?

     

    W krajowej polityce po wyborach do Parlamentu Europejskiego rozpoczął się sezon ogórkowy, jeszcze mniej dzieje się lokalnie, co jednak nie oznacza, że jest to czas bezowocny. Za kilka tygodni znowu będą duże emocje przed najważniejszymi wyborami, do krajowego parlamentu.

  • Umowa z Włochami zerwana, ale wątpliwości coraz więcej

    W tym tygodniu media obeszła informacja, że GDDKiA ,,pogoniła” włoską firmę z placu budowy. Jest to daleko posunięta przenośnia, bowiem od kilku miesięcy właściwie prace się nie toczyły, więc na placu budowy i tak nic się nie działo. Będzie trzeba teraz rozstrzygnąć nowy przetarg, a to przesunie ukończenie inwestycji w czasie. Do kiedy? O to właściwie trzeba pytać jasnowidza, bowiem trudno merytorycznie odpowiedzieć na pytania dotyczące terminów realizacji poszczególnych odcinków.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.