Jesteś tutaj: HomeKruszwicaKruszwica dumna ze swoich olimpijczyków

Kruszwica dumna ze swoich olimpijczyków

Napisane przez  MojaKruszwica.pl Opublikowano w Kruszwica czwartek, 04 sierpień 2016 20:51

Igrzyska Olimpijskie w RIO rozpoczną się w piątek 5 sierpnia. Mieszkańcy Kruszwicy mogą dumę czuć już dzisiaj, gdyż ich gminę będzie reprezentować w Brazylii aż trzech zawodników. Będą to jedyni sportowcy z powiatu inowrocławskiego.

W połowie lipca Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego zatwierdził skład polskiej reprezentacji na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Wśród liczącej ponad 10 tysięcy kadry sportowców z 206 Narodowych Komitetów Olimpijskich, znajdą się również Polacy w liczbie ponad dwustu zawodników. Z naszego regionu o zwycięstwo w Rio powalczy ponad trzydziestu zawodników. Wśród nich będą również kruszwiczanie. Mowa o Jakubie Krzewinie, Arturze Mikołajczewskim oraz Mikołaju Burdzie.

 

Krzewina debiutował w sporcie w Kruszwicy. Swoją karierę na dobre rozpoczął po mistrzostwach Starego Kontynentu juniorów w 2007 roku w sztafecie 4x400 metrów. Jego ostatnim osiągnięciem są Mistrzostwa Europy w Amsterdamie. Wówczas rywalizację w polskiej ekipie rozpoczął Łukasz Krawczuk, który dość mocno zaznaczył obecność Polaków podczas sztafety. Pałeczkę przekazał Kacprowi Kozłowskiemu będąc na pierwszej pozycji w biegu. Ten jednak stracił prowadzenie na rzecz trzeciego miejsca. Utrzymał je w doskonałej formie Jakub Krzewina po którym miejsce drugie wywalczył Rafał Omelko. Brytyjczycy, prowadzący od samego startu złoto stracili na ostatniej prostej. Belgowie wygrali z czasem 3:01:10. Polacy finiszowali 0,08 sekundy za nimi zaś brązowi Brytyjczycy na mecie legitymowali się wynikiem 3:01:44.

 

- Na mojej zmianie było jeszcze trochę ciasno.Trochę zamieszania wprowadził Holender który po 200 metrach mnie wyprzedził ale na ostatnich 100 metrach powalczyłem z rywalami i oddałem pałeczkę na dobrej pozycji. W następnych turniejach będziemy walczyć o więcej- dodaje Krzewina.

 

Kruszwiczanie mogą również liczyć na dobre występy Artura Mikołajczewskiego. Wioślarz trenuje w Klubie Wioślarskim Gopło Kruszwica. Ma za sobą szereg sukcesów i medalowych krążków. Zawodnik będzie nas reprezentował w dwójce podwójnej wagi lekkiej.

 

Nominację do Rio de Janeiro uzyskał również Mikołaj Burda. Popularny "Miki" swoją przygodę z wioślarstwem rozpoczął w klubie Gopło w maju 1995 roku będąc uczniem Szkoły Podstawowej nr 1 w Kruszwicy, aby potem za namową trenera Bydgostii Mariana Drażdżewskiego przenieść się do Bydgoszczy i tam kontynuować swoją pasję w klasach sportowych. Obecnie jest zawodnikiem Lotto-Bydgostia w ósemce.

 

Najwięcej reprezentantów w Rio będzie miała w naszym regionie Bydgoszcz.

Komentarze

  • To były słabe cztery lata dla regionu

    Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

  • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

    Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

    Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas