Jesteś tutaj: HomeKruszwicaMłodzież z Francji ŚDM rozpoczyna w Kruszwicy

Młodzież z Francji ŚDM rozpoczyna w Kruszwicy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica piątek, 22 lipiec 2016 12:04

Kilkadziesiąt młodych osób przyjechało do Kruszwicy z trzech francuskich diecezji. Są to kolejni uczestnicy Światowych Dni Młodzieży, którzy goszczą w powiecie inowrocławskim. W czwartek na inowrocławskim rynku odbył się piknik, który zainaugurował ŚDM na Kujawach, a przy okazji był okazją do integracji się pielgrzymów ze społecznością lokalną.

Jak informuje Kurier Kruszwicki nieopodal Mysiej Wieży gości kilkudziesięciu pielgrzymów z Francji. Natomiast Inowrocław, jak już pisaliśmy, przyjął około setki pielgrzymów z Niemiec i około 30 osób z Kanady.

 

Dzisiaj pielgrzymi modlą się w skupieniu w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju w Markowicach. Głównym dniem obchodów ŚDM w Archidiecezji Gnieźnieńskiej będzie sobota, gdzie w Gnieźnie odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, będące przy okazji nawiązaniem do obchodzonego w Polsce jubileuszu 1050-lecia chrztu Mieszka I. Pielgrzymi z Kujaw do Gniezna pojadą pociągiem.

 

Pątnicy nasz region opuszczą w niedziele wieczorem, również pociągiem, udadzą się do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

 

Komentarze

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu