Jesteś tutaj: HomeKruszwicaMłodzież z Francji ŚDM rozpoczyna w Kruszwicy

Młodzież z Francji ŚDM rozpoczyna w Kruszwicy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica piątek, 22 lipiec 2016 12:04

Kilkadziesiąt młodych osób przyjechało do Kruszwicy z trzech francuskich diecezji. Są to kolejni uczestnicy Światowych Dni Młodzieży, którzy goszczą w powiecie inowrocławskim. W czwartek na inowrocławskim rynku odbył się piknik, który zainaugurował ŚDM na Kujawach, a przy okazji był okazją do integracji się pielgrzymów ze społecznością lokalną.

Jak informuje Kurier Kruszwicki nieopodal Mysiej Wieży gości kilkudziesięciu pielgrzymów z Francji. Natomiast Inowrocław, jak już pisaliśmy, przyjął około setki pielgrzymów z Niemiec i około 30 osób z Kanady.

 

Dzisiaj pielgrzymi modlą się w skupieniu w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju w Markowicach. Głównym dniem obchodów ŚDM w Archidiecezji Gnieźnieńskiej będzie sobota, gdzie w Gnieźnie odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, będące przy okazji nawiązaniem do obchodzonego w Polsce jubileuszu 1050-lecia chrztu Mieszka I. Pielgrzymi z Kujaw do Gniezna pojadą pociągiem.

 

Pątnicy nasz region opuszczą w niedziele wieczorem, również pociągiem, udadzą się do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

  • Sutkowski: szczyt trzeciej fali epidemii około 20-25 marca

    Szczyt trzeciej fali epidemii wypadnie około 20-25 marca - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. W jego ocenie, przyrost zakażeń można ograniczyć szybko nawet o 70 procent, ale wymagałoby to odpowiedzialności społecznej.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu