Jesteś tutaj: HomeKruszwicaKruszwica liczy na muzeum. Urząd Marszałkowski zainteresowany dofinansowaniem

Kruszwica liczy na muzeum. Urząd Marszałkowski zainteresowany dofinansowaniem

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica wtorek, 03 maj 2016 10:12

Sytuacja finansowa województwa kujawsko-pomorskiego nie jest najlepsza, ale środki na utrzymanie bieżące nowego muzeum w Kruszwicy powinny się znaleźć. Taką deklaracje władzom gminny złożyć miał wicemarszałek Dariusz Kurzawa. Samorządowcy z Kruszwicy nie kryją radości.

Władze Kruszwicy o utworzenie muzeum starają się od wielu miesięcy. Nadarza się teraz szansa, iż wkrótce ten cel zostanie zrealizowany. Jak informował w ubiegłym tygodniu na sesji Rady Gminy burmistrz Dariusz Witczak - Otrzymałem list od wicemarszałka zarządu kujawsko-pomorskiego Dariusza Kurzawy w sprawie utworzenia nowoczesnej spełniającej wymogi formalne, techniczne i estetyczne siedziby Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia jak również wzbogacenia ją o ekspozycje muzealne.

 

Muzeum poświęcone dziejom Kruszwicy powstać ma przy ulicy Popiela niedaleko Mysiej Wieży, czyli pozostałości po zamku wybudowanym przez króla Kazimierza Wielkiego. Razem z muzeum mieściłaby się siedziba Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia.

 

Obiekt finansowany miałby być przez Urząd Marszałkowski - Znajdujemy sposób finansowania istotny da naszej gminy. Raz aby siedziba NPT znalazła się we właściwym miejscu, a dwa żeby ekspozycje muzealne w tym miejscu otworzyć - cieszy się burmistrz Witczak.

 

Komentarze

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

  • Od soboty bez maseczek

    W przypadku, jeżeli będziemy zachowywać dystans w odległości 2 metrów od siebie, nie będziemy musieli nosić maseczek. Zniesienie tej restrykcji zapowiedział dzisiaj premier Mateusz Morawiecki. Nowe regulacje wejdą już od soboty 30 maja.

  • Liczba aktualnie chorych spadła poniżej setki

    Według danych na dzisiaj - mamy w województwie kujawsko-pomorskim 99 osób chorych na COVID-19. Jest to najniższy wskaźnik o 1 kwietnia, gdy liczba zachorowań w naszym województwie gwałtownie rosła. Obecnie notujemy tendencję spadkową i coraz bardziej widoczne wygaszanie epidemii.

    Etykiety: covid19 koronawirus

Wiadomości z regionu