Jesteś tutaj: HomeKruszwicaWezwała służby do zmyślonego wypadku. Za idiotyczny żart grozi poważna kara

Wezwała służby do zmyślonego wypadku. Za idiotyczny żart grozi poważna kara

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica sobota, 16 styczeń 2016 16:54

We wsi Karczyn w gminie Kruszwica przed kilkoma dniami miało dość do poważnego wypadku z udziałem ciężarówki. Poszkodowanych miało zostać pięć osób. Takiego wezwania nie mogła zignorować Straż Pożarna i służby medyczne. Po przybyciu na miejsce okazało się jednak, że wszystko zostało zmyślone.

Służby wezwano za pomocą numeru alarmowego 112, z wykorzystaniem telefonu komórkowego, który został następnie wyłączony. Żart był tym głupszy, iż służby podjęły interwencję w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, tracąc tak naprawdę czas, w którym mogły być potrzebne by ratować życie faktycznie potrzebującym pomocy.

 

Autorkę żartu udało się namierzyć policjantom. Obecnie Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu prowadzi wobec tej osoby czynności. W przypadku zakwalifikowania tego występ jako przestępstwa, grozi jej kara od 6 miesięcy pozbawienia wolności do 8 lat.

 

Komentarze

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu