Jesteś tutaj: HomeKruszwicaKruszwica doczekała się nowego rekordu w zbiórce WOŚP

Kruszwica doczekała się nowego rekordu w zbiórce WOŚP

Napisane przez  Przemysław Bohonos Opublikowano w Kruszwica wtorek, 12 styczeń 2016 02:26

Tegoroczna zbiórka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Efektem ciężkiej pracy wolontariuszy i zaangażowania jest nowy rekord w zbiórce funduszy.

Kierująca kruszwicką kulturą Barbara Biczkowska może mieć powody do zadowolenia. Ubiegłoroczny rekord w zbiórce WOŚP na terenie Kruszwicy został pokonany.

 

Blisko czterdziestu wolontariuszy od rana kwestowało w najważniejszych miejscach miasta i gminy. Łącznie do godziny 20:00 udało się uzbierać 19293 złote i 23 grosze. 

 

Kruszwicką zbiórkę uatrakcyjniła część artystyczna.  W tym roku Centrum Kultury i Sportu "Ziemowit" postawił na lokalne zespoły muzyczne. Oprócz sekcji wokalnej instytucji na scenie zagościł  Nie-Toperz, Ostatnie Takie Trio oraz Coral.

 

Komentarze

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

  • Co 10. dziecko wymaga pomocy psychologicznej. Podczas pandemii wsparciem dla nich jest terapia online i przez telefon

    W Polsce 9 proc. dzieci i młodzieży, czyli ok. 630 tys. osób, wymaga pomocy psychologicznej albo psychiatrycznej – wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. NIK wskazuje, że system lecznictwa nie jest w stanie jej zapewnić. – Nie ma wystarczającej liczby psychiatrów i psychologów dziecięcych. Bezpłatna pomoc bardzo się skurczyła, a nie wszystkie rodziny stać, żeby pójść do psychologa płatnie – mówi Maria Keller-Hamela z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Pandemia dodatkowo pogłębiła te problemy. W ich rozwiązaniu mogą pomóc konsultacje zdalne – telefoniczne i online. Taki projekt fundacja chce rozwijać wspólnie z firmą Huawei.

    Etykiety: psychiatria covid19
  • Pandemia COVID-19 sprzyja polskiej wynalazkości

    Od rozpoczęcia pandemii liczba zgłoszeń wynalazków w Urzędzie Patentowym wzrosła o ponad 5 proc. – Obecnie ponad 100 jest bezpośrednio związanych z ochroną przed COVID-19 – mówi Edyta Demby-Siwek, prezes Urzędu Patentowego RP. W Polsce pojawiły się już np. urządzenia dezynfekujące, które samoistnie i pod ciśnieniem rozpylają mgiełkę, od razu pokrywającą całą powierzchnię dłoni. Powstały też bramy dezynfekujące oparte na działaniu światła UVC czy namiot barierowy.

Wiadomości z regionu