Jesteś tutaj: HomeKruszwicaKruszwica doczekała się nowego rekordu w zbiórce WOŚP

Kruszwica doczekała się nowego rekordu w zbiórce WOŚP

Napisane przez  Przemysław Bohonos Opublikowano w Kruszwica wtorek, 12 styczeń 2016 02:26

Tegoroczna zbiórka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Efektem ciężkiej pracy wolontariuszy i zaangażowania jest nowy rekord w zbiórce funduszy.

Kierująca kruszwicką kulturą Barbara Biczkowska może mieć powody do zadowolenia. Ubiegłoroczny rekord w zbiórce WOŚP na terenie Kruszwicy został pokonany.

 

Blisko czterdziestu wolontariuszy od rana kwestowało w najważniejszych miejscach miasta i gminy. Łącznie do godziny 20:00 udało się uzbierać 19293 złote i 23 grosze. 

 

Kruszwicką zbiórkę uatrakcyjniła część artystyczna.  W tym roku Centrum Kultury i Sportu "Ziemowit" postawił na lokalne zespoły muzyczne. Oprócz sekcji wokalnej instytucji na scenie zagościł  Nie-Toperz, Ostatnie Takie Trio oraz Coral.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Gastronomia ma dosyć, kolejni przedsiębiorcy zapowiadają bunt. W ten sposób jednak pandemia nie zniknie

    W połowie października rząd wprowadził zakaz stacjonarnego funkcjonowania restauracji i innych obiektów gastronomicznych – jak zapowiadano na 2 tygodnie, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań na COVID-19. Na 2 tygodniach się jednak nie skończyło, bowiem minęły już jakieś 3 miesiące, stąd też po zapowiedzi wydłużenia zakazu przynajmniej do końca stycznia, nieoficjalnie mówi się nawet o tym, że może to potrwać do kwietnia, części przedsiębiorców puszczają nerwy.

    Etykiety: covid19
  • W poniedziałek uczniowie wracają do szkół

    18 stycznia do szkół wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, wracają także zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym; podpisałem rozporządzenie w tej sprawie - poinformował w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

     

Wiadomości z regionu