Jesteś tutaj: HomeKruszwicaPaweł Olszewski pyta o inwestycje, które przed wyborami obiecał w Kruszwicy i Kobylnikach

Paweł Olszewski pyta o inwestycje, które przed wyborami obiecał w Kruszwicy i Kobylnikach

Napisane przez  Przemysław Bohonos Opublikowano w Kruszwica środa, 06 styczeń 2016 21:01

Poseł Platformy Obywatelskiej Paweł Olszewski jeszcze jako wiceminister infrastruktury i rozwoju obiecał szereg inwestycji w regionie m.in. w Kobylnikach, a także Kruszwicy. Dzisiaj już jako opozycja pyta o los tych inwestycji.

Przypomnijmy, że obietnice te zostały przedstawione w połowie września w gabinecie Burmistrza Kruszwicy Dariusza Witczaka. Posłowi towarzyszył wiceprzewodniczący Rady Miejskiej oraz działacz Platformy Obywatelskiej Artur Grobelski. Podczas spotkania Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak przypomniał, że newralgicznym miejscem jest odcinek między Kruszwicą a Kobylnikami.

 

-Pozwolę sobie przypomnieć, że wydarzyło się tam wiele nieszczęśliwych zdarzeń- mówił w połowie września włodarz.

 

Zgodnie z deklaracjami trasa między Kruszwicą, a Kobylnikami została włączona do Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Przebudowa drogi miała wynieść 17 mln złotych. Padła również obietnica dotycząca modernizacji niebezpiecznego skrzyżowania na Osiedlu Zagople przy trasie nr 412. Na ten cel miało zostać przeznaczone 5 milionów złotych.

 

Tymczasem po przegranej swojego ugrupowania Paweł Olszewski jako poseł opozycyjnej Platformy Obywatelski kieruje za pośrednictwem Marszałka Sejmu pytania w sprawie m.in.kruszwickich inwestycji. Poseł chce wiedzieć, jak wygląda ich realizacja oraz na jakim są one etapie.

 

Komentarze

 

 

 

 

  • Spółka marszałkowska jeszcze nie inwestuje, ale prezes dobrze zarabia

    W marcu 2018 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne. Celem spółki jest prowadzenie dużych inwestycji z ramienia Samorządu Województwa, na razie spółka jeszcze żadnego dużego projektu inwestycyjnego nie prowadzi, natomiast Zarząd Województwa ,reprezentując jedynego wspólnika spółki (Samorząd Województwa) zdecydował o wysokiej pensji dla prezesa.

  • Jutro Konfederacja wskaże kandydata na prezydenta. To może być ciekawe dla polskiej sceny politycznej wydarzenie

    W sobotę 18 stycznia w Warszawie odbędzie się zjazd elektorski w ramach prawyborów wewnętrznych w Konfederacji. Wydarzenie ciekawe, bowiem prawybory wzorowane są na ordynacji wyborczej wykorzystywanej w Stanach Zjednoczonych w wyborach prezydenckich, co jest w Polsce pionierskim działaniem. Prawybory mogą też wskazać w jakim kierunku ideologicznie pójdzie Konfederacja w przyszłości.

    Etykiety: Konfederacja

Wiadomości z regionu

Śledź nas