Jesteś tutaj: HomeKruszwicaPaweł Olszewski pyta o inwestycje, które przed wyborami obiecał w Kruszwicy i Kobylnikach

Paweł Olszewski pyta o inwestycje, które przed wyborami obiecał w Kruszwicy i Kobylnikach

Napisane przez  Przemysław Bohonos Opublikowano w Kruszwica środa, 06 styczeń 2016 21:01

Poseł Platformy Obywatelskiej Paweł Olszewski jeszcze jako wiceminister infrastruktury i rozwoju obiecał szereg inwestycji w regionie m.in. w Kobylnikach, a także Kruszwicy. Dzisiaj już jako opozycja pyta o los tych inwestycji.

Przypomnijmy, że obietnice te zostały przedstawione w połowie września w gabinecie Burmistrza Kruszwicy Dariusza Witczaka. Posłowi towarzyszył wiceprzewodniczący Rady Miejskiej oraz działacz Platformy Obywatelskiej Artur Grobelski. Podczas spotkania Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak przypomniał, że newralgicznym miejscem jest odcinek między Kruszwicą a Kobylnikami.

 

-Pozwolę sobie przypomnieć, że wydarzyło się tam wiele nieszczęśliwych zdarzeń- mówił w połowie września włodarz.

 

Zgodnie z deklaracjami trasa między Kruszwicą, a Kobylnikami została włączona do Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Przebudowa drogi miała wynieść 17 mln złotych. Padła również obietnica dotycząca modernizacji niebezpiecznego skrzyżowania na Osiedlu Zagople przy trasie nr 412. Na ten cel miało zostać przeznaczone 5 milionów złotych.

 

Tymczasem po przegranej swojego ugrupowania Paweł Olszewski jako poseł opozycyjnej Platformy Obywatelski kieruje za pośrednictwem Marszałka Sejmu pytania w sprawie m.in.kruszwickich inwestycji. Poseł chce wiedzieć, jak wygląda ich realizacja oraz na jakim są one etapie.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

  • GIS apeluje o rozważenie innych form protestów

    Rozmaite wydarzenia w sferze publicznej nie powinny odwracać naszej uwagi od trwającej epidemii; zwracam się do uczestników protestów o rozważenie innych metod wyrażania swoich poglądów niż zgromadzenia – przekazał w czwartek Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas.

    Etykiety: covid19 aborcja
  • Budowa drogi S-10 opóźni się o kilka miesięcy

    Na przełomie 2020 i 2021 roku planowano ogłoszenie przetargu na budowę odcinka Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10. Opóźnia się jednak uprawomocnienie decyzji środowiskowej – do wydanej bowiem 24 lutego 2020 roku decyzji środowiskowej złożono jednak szereg odwołań, Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska planował rozpatrzyć je do 26 października.

Wiadomości z regionu