Jesteś tutaj: HomeKruszwicaMost w Kobylnikach najważniejszą inwestycją dla gminy Kruszwica w 2021 roku

Most w Kobylnikach najważniejszą inwestycją dla gminy Kruszwica w 2021 roku

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica wtorek, 29 grudzień 2020 17:08
Most w Kobylnikach najważniejszą inwestycją dla gminy Kruszwica w 2021 roku OpenStreetMaps

Dzisiaj (29 grudnia) Rada Miejska w Kruszwicy uchwaliła budżet gminy na 2021 rok. Przewiduje się w nim wydatki na poziomie blisko 105 mln zł, przy planowanym deficycie na poziomie ponad 5,2 mln zł. Najważniejszym wydatkiem inwestycyjnym będzie budowa mostu w Kobylnikach.

Na inwestycje planuje się przeznaczyć nieco ponad 23,1 mln zł, z czego prawie 16,4 mln zł na most drogowy w Kobylnikach. 80% wartości tej inwestycji gmina Kruszwica otrzyma z budżetu państwa (ponad 13 mln zł) w ramach dotacji w programie Mosty dla Regionów. Most w Kobylnikach jest jedyną inwestycją z województwa kujawsko-pomorskiego ujęty w tym programie.

 

Most będzie dysponował parametrami dla drogi krajowej, jego realizacja pozwoli omijać tranzytowi przejazd przez centrum Kruszwicy.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • ,,Kolejne pokolenie AK walczy z kolejnym pokoleniem UB” Czy jest to podział na kolejne pokolenia?

    Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w którym upamiętniamy podziemie antykomunistyczne, osoby nie zgadzające się na podporządkowanie Polski Moskwie, za co zapłaciły tragiczną karę. Jest to jednak święto opowiadające o wojnie domowej, o trudnej dla Polaków historii, wcale nie tak odległej, z którą musimy się rozprawić. Nie raz pojawia się slogan, że spory jakie przy okazji 1 marca się pojawiają to walka kolejnego ,,pokolenia AK z UB”, mamy zatem do czynienia z wciąż otwartą raną.

  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

Wiadomości z regionu