Jesteś tutaj: HomeKruszwicaRząd przygotowuje się do budowy obwodnicy Kruszwicy

Rząd przygotowuje się do budowy obwodnicy Kruszwicy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Kruszwica środa, 09 grudzień 2020 12:10
Rząd przygotowuje się do budowy obwodnicy Kruszwicy OpenStreetMaps

W ramach programu 100 obwodnic w naszym województwie znajdą się kolejne zadania – budowa obwodnic Kruszwicy i Lipna. W przypadku obwodnicy Kruszwicy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szykuje się do ogłoszenia przetargu na wstępne prace projektowe.

W Kruszwicy krzyżuje się droga biegnąca wzdłuż dróg krajowych nr 25 i 15 z drogą krajową nr 62 prowadzącą na Włocławek, z tego powodu Kruszwica boryka się z dużym ruchem tranzytowym. Celem budowy obwodnicy byłoby wyprowadzenie go poza miasto. W szczególności dla mieszkańców Kruszwicy dotkliwy jest ruch w centrum miasta. Szacuje się, że obwodnica będzie mieć około 7 km długości.

 

Wcześniej w rządowym programie budowy 100 obwodnic znalazły się obwodnice: Złotnik Kujawskich czy Strzelna wzdłuż drogi krajowej nr 25. Ponadto na DK 25 znacznie bardziej zaawansowane jest przygotowanie do budowy obwodnicy Sępólna Krajeńskiego i Kamienia Krajeńskiego.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • ,,Kolejne pokolenie AK walczy z kolejnym pokoleniem UB” Czy jest to podział na kolejne pokolenia?

    Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w którym upamiętniamy podziemie antykomunistyczne, osoby nie zgadzające się na podporządkowanie Polski Moskwie, za co zapłaciły tragiczną karę. Jest to jednak święto opowiadające o wojnie domowej, o trudnej dla Polaków historii, wcale nie tak odległej, z którą musimy się rozprawić. Nie raz pojawia się slogan, że spory jakie przy okazji 1 marca się pojawiają to walka kolejnego ,,pokolenia AK z UB”, mamy zatem do czynienia z wciąż otwartą raną.

  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

Wiadomości z regionu