Jesteś tutaj: HomeKruszwicaW Kruszwicy policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń

W Kruszwicy policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica czwartek, 03 grudzień 2020 13:39

W środę inowrocławscy policjanci zabezpieczyli dość sporą ilość nielegalnego tytoniu, a także alkoholu który trzymał w swoim garażu 28-latek. Policjanci podejrzewali, że mężczyzna może zajmować się nielegalnym procederem, dlatego podjęli czynności sprawdzające.

Policjanci ujawnili tam worki z krajanką tytoniową o wadze 11,5 kg, 57 760 sztuk papierosów i 22,5 l spirytusu. Cały asortyment był bez polskich znaków akcyzy – informuje asp. szt. Izabela Drobniecka z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu. Szacuje się, że gdyby zabezpieczony towar trafił do obiegu, to naraziłoby to Skarb Państwa na ponad 63 tys. zł strat.

 

Mężczyźnie postawiono zarzut posiadania towaru bez akcyzy, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • ,,Kolejne pokolenie AK walczy z kolejnym pokoleniem UB” Czy jest to podział na kolejne pokolenia?

    Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w którym upamiętniamy podziemie antykomunistyczne, osoby nie zgadzające się na podporządkowanie Polski Moskwie, za co zapłaciły tragiczną karę. Jest to jednak święto opowiadające o wojnie domowej, o trudnej dla Polaków historii, wcale nie tak odległej, z którą musimy się rozprawić. Nie raz pojawia się slogan, że spory jakie przy okazji 1 marca się pojawiają to walka kolejnego ,,pokolenia AK z UB”, mamy zatem do czynienia z wciąż otwartą raną.

  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

Wiadomości z regionu