Jesteś tutaj: HomeKruszwicaW naszym województwie z programu Mosty Plus być może powstanie jedna inwestycja

W naszym województwie z programu Mosty Plus być może powstanie jedna inwestycja

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica środa, 29 lipiec 2020 14:14

Mosty dla Regionów albo inaczej mówiąc Mosty Plus, to zapowiedziany w 2018 roku program wsparcia rządu dla budowy infrastruktury mostowej. W pierwszym etapie z 75 złożonych wniosków, do dalszej realizacji wyłoniono 20, w tym jeden z naszego województwa.

Chodzi o zamierzenia gminy Kruszwica, budowy mostu nad Notecią w Kobylnikach. Z racji ujęcia zadania w programie gmina otrzymała prawie 105 tys. zł na sfinansowanie około 80% kosztów opracowania dokumentacji niezbędnej do uzyskania pozwoleń. Dokumentacja powstała do końca 2019 roku.

 

Obecnie dokumentacja jest przedmiotem kontroli wojewody, po której zakończeniu wniosek gminy ma szansę uzyskać dofinansowanie na realizację już samej inwestycji budowlanej, która według szacunków może kosztować około 10 mln zł.

Komentarze

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

  • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

    Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

  • Powiat aleksandrowski znajdzie się w strefie żółtej

    Ostatni tydzień to dość sporo nowych zachorowań na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim – szczegółowo sytuację omówimy w jutrzejszym raporcie. Od jutra będzie obowiązywać też zaktualizowany podział na strefy z dodatkowymi obostrzeniami. Na tej liście znajdzie się od jutra powiat aleksandrowski, w którym znajduje się miasto uzdrowiskowe Ciechocinek.

Wiadomości z regionu