Jesteś tutaj: HomeInowrocław

Nawet 2 tys. szczepień dziennie będzie można przeprowadzać na hali sportowej przy Stadionie Miejskim w Inowrocławiu, jeżeli tylko do Polski trafi taka liczba szczepionek. Rząd planuje masowe szczepienia rozpocząć od maja.

Proces rozpoczął się rok wcześniej – dokładnie 14 kwietnia 1320 roku w Inowrocławiu. Dla podkreślenia tego aspektu Inowrocławski Klub Dyskusyjny wraz z Pocztą Polską wprowadził dzisiaj do obiegu kartkę pocztową oraz znaczek pocztowy, które można dzisiaj kupić w Urzędzie Pocztowym w Inowrocławiu oraz w Bydgoszczy. Znaczka nawiązuje do Inowrocławia oraz ówczesnego władcy Polski króla Władysława Łokietka.

Kostka brukowa poprawi estetykę inowrocławskiego cmentarza

Napisane przez wtorek, 13 kwiecień 2021 14:56

Alejki na cmentarzu komunalnym przy ulicy Marcinkowskiego w Inowrocławiu są w złym stanie. Ratusz ogłosił przetarg na utwardzenie ich kostką brukową. Przetarg przewiduje około 300 metrów chodnika.

W poniedziałek Rada Miejska w Inowrocławiu zdecydowała, że ulica łącząca ulicę Marulewską z Szymborską będzie nosiła nazwę Unii Europejskiej. Wspomnieć należy, że budowę tej drogi współfinansowała Unia Europejska. Nie wszyscy radni byli jednak zgodni.

78,4 mln zł w ramach ostatniej transzy Funduszu Inwestycji Samorządowych otrzyma województwo kujawsko-pomorskie z puli 1,6 mld zł, do powiatu inowrocławskiego trafi około 2 mln zł. W ramach ostatniej transzy rząd wspierał mniejsze projekty, największym beneficjentem w kujawsko-pomorskim jest Toruń z 9 mln zł na rozwój Szpitala Miejskiego.

Tradycja Przywołówek przerwana na kolejny rok

Napisane przez wtorek, 06 kwiecień 2021 15:08

Od blisko 200 lat w Szymborzu (dzisiaj dzielnica Inowrocławia) w Niedzielę Wielkanocną odbywały się tzw. przywołówki – miejscowi kawalerowie z ambony wygłaszali na temat miejscowych panien wiersze, nie zawsze miłe dla zainteresowanych kobiet. Przywołówki na Kujawach to unikat na całą Polskę. W tym roku po raz kolejny nie mogły się odbyć.

W 2017 roku Narodowy Bank Polski wypuścił do obiegu banknoty o wartości 500 zł z wizerunkiem króla Jana III Sobieskiego, pojawia się też symbol husarii, którą władca ten dowodził w słynnej bitwie pod Wiedniem, po drugiej stronie banknotu jest zaś Pałac Wilanowski. NBP planuje również wprowadzenie banknotów o nominale 1 tys. zł.

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Możemy mieć nawet 10 przewoźników w kujawsko-pomorskim. Czy dojdzie do rozbicia dzielnicowego na kolei?

  Najprawdopodobniej w kwietniu Województwo Kujawsko-Pomorskie ogłosi przetarg na obsługę linii pasażerskich o charakterze lokalnym od grudnia bieżącego roku, do grudnia 2030 roku. Zaskoczeniem dla branży jest decyzja o podziale przetargu nie na 3 pakiety jak planowano, ale na 10. Teoretycznie może być nawet 10 przewoźników, w praktyce będzie to zapewne liczba większa, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że na rynek podzielony w ostatnich latach pomiędzy Polregio i Arrivę wejdą kolejne podmioty.

  Etykiety: kolej
 • Najgorsze w tej pandemii w kujawsko-pomorskim możemy mieć już za sobą

  Dzisiaj łączna liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim przekroczyła 4 tys., do maja musimy się spodziewać dość sporej liczby zgonów, natomiast widoczny jest spadek pacjentów hospitalizowanych, czyli najprawdopodobniej moment największego obciążenia systemu ochrony zdrowia mamy już za sobą.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu