Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 21 marzec 2020

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy jest obecnie zamknięte, jak wszystkie inne instytucje kultury w Polsce. Zespół tej placówki chce przybliżać twórczość swojego patrona i nie tylko, poprzez internet, w sposób pełni bezpieczny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Chiny powoli wracają do życia po epidemii koronawirusa – w tym kraju chorych jest nieco ponad 6 tys. obywateli, ale to daleka liczba do około 60 tys. zarażonych, jak to bywało jeszcze kilka tygodni temu. Jest to też kilka razy mniej niż np. we Włoszech, gdzie chorych jest ponad 42 tys. O tym jak wygląda życie w Chinach opowiada na swoim wideo blogu MailenInChina, która zwraca się też do swoich rodaków w Polsce z apelem.

Opublikowano w Magazyn
sobota, 21 marzec 2020 15:48

Tygodniowy raport o koronawirusie

W ostatnich godzinach potwierdzono dwie kolejne osoby zarażone koronawirusem w naszym województwie. Na chwilę obecna mamy ich 18, należy zaznaczyć, że wszyscy zarażeni w naszym województwie są w miarę dobrym stanie, nie stwierdzono u nas do tej pory przypadków określanych jako krytyczne. Do tej pory w skali Polski stwierdzono 452 przypadki zarażenia, na świecie przekroczona została dzisiaj liczba 286 tys. W Polsce zmarło z powodu koronawirusa 5 osób.

Opublikowano w Regionalne
sobota, 21 marzec 2020 13:09

Lista bydgoskich Fake Kont z Facebook-a

Facebook popularność w Polsce zaczął zdobywać przed dekadą, można powiedzieć nawet, że rewolucjonizować nasze funkcjonowanie w internecie. Anonimowo pisane komentarze przechodził zaczęły do lamusa, bowiem Facebook charakteryzował się tym, że wpisy publikowane były pod imieniem i nazwiskiem. Oczywiście nie brakuje prób podszywania się pod czyjąś tożsamość, Facebook z tym walczy do dzisiaj.

Opublikowano w Bydgoszcz

Obecnie najszybsze połączenie Inowrocławia z Warszawą oznacza podróż trwającą 3 i pół godziny. Budowa komponentu kolejowego CPK może ją skrócić zdaniem wiceministra Marcina Horały do 2 godzin i 5 minut, ten czas obejmuje przesiadkę w Toruniu.

Opublikowano w Inowrocław

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski przypomniało biskupom diecezjalnym o konieczności udzielenia kolejnej dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej mszy świętej w związku z ograniczeniami liczby wiernych mogących wziąć udział w zgromadzeniach religijnych.

Opublikowano w Magazyn
sobota, 21 marzec 2020 06:43

Grunwaldzka wizualnie już gotowa

Formalnie inwestycja się kończy w momencie jej odebrania, do tego czasu w przypadku rozbudowy ulicy Grunwaldzkiej jeszcze chwila, ale w praktyce droga jest już zrobiona i jedyne co pozostało to prace wykończeniowe.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Sprzedaż i zakup samochodu zgłosimy przez internet

  Po tym jak w ramach jednego z pierwszych etapów odmrażania gospodarki otwarte zostały Urzędy Miast i Starostwa Powiatowe, pojawiły się przed nimi kolejki osób chcących zarejestrować samochód lub zgłosić jego zakup. Te czynności można wykonać jednak zdalnie bez wychodzenia z domu.

 • Co się zmienia od 30 maja?

  Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od soboty 30 maja wejdzie w życie IV etap odmrażania życia społecznego. Stosowny akt prawny został opublikowany w piątek późnym wieczorem.

  Etykiety: covid19 koronawirus

Wiadomości z regionu