Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 18 marzec 2020

Zgodnie z podpisaną przez Miasto Bydgoszcz umową, od 1 kwietnia odpady w trzech sektorach będzie odbierać firma Komunalnik ze Śląska. Nie jest to jednak pewne, bowiem prawidłowość przeprowadzenia i rozstrzygnięcia przetargu bada Urząd Zamówień Publicznych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kampania wyborcza nieformalnie została zawieszona, kandydaci uznali, że okres pandemii w Europie to nie najlepszy czas na prowadzenie bezpośredniej agitacji. Kalendarz wyborczy jednak jest sztywny, a do samych wyborów pozostały tylko 52 dni.

Opublikowano w Regionalne

Kolejowe Zakłady Łączności sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy, we współpracy z Fundacją Grupy PKP organizują wolontariat pracowniczy w dobie zagrożenia pandemią koronawirusa. Wolontariusze będą dostarczać paczki z artykułami spożywczymi i higienicznymi pracownikom Grupy PKP oraz emerytowanym kolejarzom poddawanym kwarantannie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj (18 marca) przekroczona została liczba 200 tys. stwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem. Obecnie chorych jest ponad 115 tys. ludzi, koronawirus zabił ponad 8 tys. osób. Prawie co czwarty aktualnie chory jest Włochem, a co drugi obywatelem Unii Europejskiej.

Opublikowano w Magazyn

Dzisiaj media podały smutną informację o śmierci aktora Emila Karewicza. Niedawno skończył 97 lat. Sławę zdobył w roli oficera gestapo w filmie ,,Jak rozpętałem drugą wojnę światową” oraz króla Władysława Jagiełły w Krzyżakach. Aktor pochodził z Wilna.

Opublikowano w Sport

Polacy na tle wielu europejskich nacji wypadając w dobie zagrożenia koronawirusem na naród bardzo zdyscyplinowany. Wielu bydgoszczan, którzy nie muszą wychodzić z domów, pozostała w nich, ale też wiele z tych osób nie usiadło przed telewizorami, ale zaczęło się zastanawiać jak pomóc innym w tym ciężkim czasie. Są oczywiście też tacy, którzy ciężko pracuje, ale dodatkowo również pomagają innym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Skutkiem pandemii koronawirusa są koszty, które ponosić musi administracja rządowa oraz samorządowa. Większość samorządów po obniżce podatku PIT z dużymi trudnościami dopięła budżety na 2020 rok. Niespodziewany kryzys związany z pandemią może doprowadzić do utraty płynności samorządów, a w konsekwencji do niewypłacalności. O tych zagrożeniach debatował wczoraj na wideokonferencji Związek Miast Polskich.

Opublikowano w Regionalne

W piątek odbyć ma się marcowa sesja Rady Miasta Bydgoszczy, która została zwołana wczoraj w nadzwyczajnej formie (sesje powinny zgodnie z regulaminem być zwoływane na 7 dni przed). Wczoraj negatywnie odbywanie sesji w tym tygodniu ocenił Państwowy Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Fake newsy dotyczące koronawirusa szerzą się błyskawicznie. To jednak zaledwie kropla w morzu fałszywych wiadomości związanych ze zdrowiem. Lewoskrętna witamina C, szczepionki powodujące autyzm, cudowne suplementy zwalczające raka – lista mitów medycznych jest długa. Nieprawdziwych treści jest wiele i prawie zawsze przyświeca im jeden cel: osiągnąć partykularną korzyść.

Opublikowano w Magazyn

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, od dzisiaj autobusy miejskie jeżdżą co do zasady według sobotnich rozkładów, są jednak pewne wyjątki. Podjęta na szybko, bez konsultacji decyzja budzi kontrowersje, ale faktem jest, że spada zainteresowanie komunikacją zbiorową.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Sprzedaż i zakup samochodu zgłosimy przez internet

  Po tym jak w ramach jednego z pierwszych etapów odmrażania gospodarki otwarte zostały Urzędy Miast i Starostwa Powiatowe, pojawiły się przed nimi kolejki osób chcących zarejestrować samochód lub zgłosić jego zakup. Te czynności można wykonać jednak zdalnie bez wychodzenia z domu.

 • Co się zmienia od 30 maja?

  Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od soboty 30 maja wejdzie w życie IV etap odmrażania życia społecznego. Stosowny akt prawny został opublikowany w piątek późnym wieczorem.

  Etykiety: covid19 koronawirus

Wiadomości z regionu