Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 16 marzec 2020

Mamy sytuację nadzwyczajną w Polsce, póki co jednak inwestycje toczą się normalnym trybem. Zdaniem prezydenta Rafała Bruskiego nie ma sygnałów, aby realizowane w Bydgoszczy inwestycje miały stanąć.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 16 marzec 2020 23:07

Koronawirus paraliżuje Unię Europejską

Na początku marca europoseł Jan Olbrycht wyraził obawę, że nie uda się wdrożyć od stycznia 2021 roku nowego wieloletniego budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027, wskazując na przeciągajace się negocjacje. Jeszcze wtedy nikt nie spodziewał się, że koronawirus przybierze rozmiar pandemii, z którą dzisiaj boryka się cała Unia Europejska. Stąd też dzisiaj trzeba założyć, że do nowego roku nie będzie nowego budżetu Unii Europejskie, co przełoży się na spowolniony rozwój.

Opublikowano w Regionalne

Od poniedziałku 16 marca w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Bydgoszczy badane są próbki krwi na obecność koronawirusa. Do tej pory próbki z Bydgoszczy były przewożone do Warszawy (w ostatnim czasie też do Gdańska i Poznania), stąd też na wyniki trzeba było czekać około trzech dni, teraz będzie to kilka godzin.

Opublikowano w Bydgoszcz

Diamond Princess to statek wycieczkowy nazwany też ,,pływającym więzieniem” oraz ,,wylęgarnią koronawirusa”. Statek z ponad 2,6 tys. pasażerów i 1 tys. załogi wypłynął z portu w japońskiej Jokohamie, w trakcie rejsu stwierdzono u jednego z pasażerów zachorowanie na koronawirusa, mężczyznę wysadzono w Hongkongu, a statek wrócił do Japonii, gdzie zapadła decyzja o zastosowaniu kwarantanny.

Opublikowano w Magazyn
poniedziałek, 16 marzec 2020 15:59

List prezydenta Inowrocławia do mieszkańców

List do mieszkańców napisał prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza, informuje w nim  o tym, że miasto hotel przy ulicy Rakowicza przeznaczyło na miejsce odbywania kwarantanny przez osoby wracające zza granicy oraz prosi wolontariuszy o pomoc osobom samotnym. Treść listu poniżej.

Opublikowano w Inowrocław

Leczeniu skutków zarażenia koronawirusem dedykowane są co prawda tylko dwa bydgoskie szpitale, to sytuacja epidemiologiczna przekłada się na funkcjonowanie też innych szpitali. Dość znacząco swoje funkcjonowanie ograniczył Szpital Uniwersytecki nr 1 im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy, co uderzy w pacjentów borykających się z innymi chorobami.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pandemia koronawirusa przyniesie spore straty gospodarce, jest to trudny czas w szczególności dla przedsiębiorców. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o spadkach jakie dotknęły przewozy, autobusy międzymiastowe wożą właściwie powietrze. Poprawki do specustawy w sprawie wirusa COVID-19 przyjął w ubiegłym tygodniu Senat.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 16 marzec 2020 13:35

Radny zrobi seniorom i niepełnosprawnym zakupy

 

Mówi się, że pełnienie funkcji publicznej to służba obywatelom, dosłownie ten etos potraktował inowrocławski radny Waldemar Kwiatkowski, który udostępnił swój numer telefonu i zadeklarował, że bezpłatnie zrobi zakupy dla seniorów i niepełnosprawnych.

Opublikowano w Inowrocław

Od niedzieli przywrócone zostały kontrole graniczne, a Polacy wracający z innych państw muszą odbyć obowiązkową 14 dniową kwarantanne. Z założenia może być to kwarantanna domowa, ale co jeśli ktoś podejrzewa, że mógł mieć styczność z koronawirusem i nie chce narażać najbliższych?

Opublikowano w Bydgoszcz

W końcówce 2017 samorządy zawarły między sobą porozumienie w sprawie opracowania studium dla budowy obwodnicy Białych Błot. Studium miało wskazać najbardziej optymalny wariant lub warianty jej przebiegu, co mogłoby pozwolić zrealizować w dalszej przyszłości prace budowlane. Studium planowano opracować do końca 2019 roku, ale w praktyce nie zrobiono w tym kierunku przez ostatnie dwa lata nic.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia Bydgoszcz świętuje stulecie

  Jeszcze przed kilkoma tygodniami planowano dość bogate obchody 100 rocznicy założenia Polonii Bydgoszcz – miał się odbyć turniej drużyn założonych w 1920 roku przez Powstańca Wielkopolskiego Edmunda Szyca oraz zawody żużlowe z najlepszymi zawodnikami na świecie. Własny scenariusz napisał koronawirus, choć być może część tych zamiarów uda się zrealizować nieco później.

  Etykiety: Polonia Bydgoszcz
 • Czy Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy się odbędą?

  Pierwotnie w dniach 2-7 czerwca na stadionie bydgoskiego Zawiszy miały się odbyć VII Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Patrząc na bydgoski kalendarz imprez sportowych – miało być to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych nad Brdą. Bydgoszcz to wydarzenie organizowała pierwszy raz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

 • Liczba aktualnie chorych spadła poniżej setki

  Według danych na dzisiaj - mamy w województwie kujawsko-pomorskim 99 osób chorych na COVID-19. Jest to najniższy wskaźnik o 1 kwietnia, gdy liczba zachorowań w naszym województwie gwałtownie rosła. Obecnie notujemy tendencję spadkową i coraz bardziej widoczne wygaszanie epidemii.

  Etykiety: covid19 koronawirus
 • Rzecznik MZ: nie odnotowaliśmy wzrostu zakażeń w wyniku luzowania obostrzeń

  Pierwsze wyniki analizy nie wskazują, żebyśmy odnotowali wzrost zakażeń w wyniku łagodzenia obostrzeń – powiedział we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Przekazał też, że o kolejnym etapie znoszenia restrykcji poinformują premier i minister zdrowia.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu