Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 12 marzec 2020

Wojewoda w piśmie datowanym na 27 lutego – w wystąpieniu pokontrolnym – ocenia, iż organizacja ruchu w okolicach Starego Rynku zawiera nieprawidłowości. Główna nieprawidłowość dotyczy wyłączenia możliwości wjazdu i parkowaniu na przestrzeń wokół Katedry. Spór o to bydgoski ratusz z biskupem prowadzi od jesieni.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 12 marzec 2020 20:34

Biedronka: Pracujemy na pełnych obrotach

W ostatnich dniach w sklepach można zauważyć dość paniczne sytuacje wykupowania pełnych półek, robienia zakupów na zapas, w związku z sytuacją epidemiologiczną. Rząd i eksperci apelują o niepanikowanie, nad niektórymi instynktami jednak ciężko zapanować. Klientów uspokaja też największa w Polsce sieć sklepów wielkopowierzchniowych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj w Bydgoszczy przedstawiciele branży transportowej spotkali się z prezydium sejmowej Komisji Infrastruktury, pierwotnie tematem przewodnim miała być spadająca konkurencyjność polskich firm, którzy cały czas uznawani są w Unii Europejskiej za wiodących. Sytuacja wymusiła, iż najwięcej mówiło się o epidemii koronawirusa.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 12 marzec 2020 14:59

Tak z koronawirusem walczą Chiny

Wprowadzone przez rząd obostrzenia w postaci zamknięcia muzeów, kin, odwołania lekcji wydają się daleko idące, ale to i tak nic w porównaniu z tym co zrobiły chińskie władze, w których wybuchła epidemia koronawirusa. Warto obejrzeć materiał jaki nagrali Polacy mieszkający w Chinach.

Opublikowano w Magazyn

Decyzja o zawieszeniu zajęć w szkołach pokazała wielu Polakom, że zagrożenie koronawirusem to nie przelewki, bowiem do tej pory wiele osób traktowało sprawę lekceważąco. Po tej informacji w wielu bydgoskich marketach wykupiono podstawowe towary jak mąkę, jajka, mleko, a także tzw. zupy błyskawiczne i co najbardziej zadziwiło internautów papier toaletowy. Jednak nie we wszystkich sklepach. Można było też spotkać osoby w maskach ochronnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj o godzinie 14:00 miała się rozpocząć nadzwyczajna sesja Sejmiku Województwa poświęcona inwestycjom kolejowym z Regionalnego Programu Operacyjnego. Do sesji jednak nie doszło, jak informuje przewodnicząca Elżbieta Piniewska, po konsultacji z przewodniczącymi klubów, w obliczu zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem do sesji nie doszło.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 12 marzec 2020 13:43

PZPN zawiesza rozgrywki w niższych ligach

Dzisiaj Polski Związek Piłki Nożnej zdecydował, że rozgrywki Ekstraklasy, I i II ligi będą kontynuowane bez udziału publiczności. Mecze od III ligi w dół będą zawieszone do 29 marca. Oznacza to, że w sobotę nie odbędą się derby Bydgoszczy pomiędzy Zawiszą i Chemikiem.

Opublikowano w Sport

Przeglądając portale społecznościowe można zauważyć, iż wciąż wiele osób nie do końca zdaje sobie sprawę z zagrożenia jaką jest pandemia koronawirusa. We Włoszech, gdzie występuje najwyższy wskaźnik zarażonych na milion mieszkańców – wynosi on 206. Można zadawać sobie pytanie jakie jest prawdopodobieństwo, że akurat my zachorujemy, a nawet jeśli czy umrzemy. Jest to jednak błędne myślenie.

Opublikowano w Regionalne

Kontrowersje podczas tegorocznych obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych budziło porównywanie o żołnierzy podziemia antykomunistycznego Janusza Walusia, Również w Bydgoszczy pojawiło się hasło ,,Janusz Waluś ostatni Żołnierz Wyklęty”, co wywołało kilkudniową burzę polityczno-medialną. O zajęcie stanowiska w sprawie Janusza Walusia poprosił poseł Bartosz Kownacki z PiS.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia Bydgoszcz świętuje stulecie

  Jeszcze przed kilkoma tygodniami planowano dość bogate obchody 100 rocznicy założenia Polonii Bydgoszcz – miał się odbyć turniej drużyn założonych w 1920 roku przez Powstańca Wielkopolskiego Edmunda Szyca oraz zawody żużlowe z najlepszymi zawodnikami na świecie. Własny scenariusz napisał koronawirus, choć być może część tych zamiarów uda się zrealizować nieco później.

  Etykiety: Polonia Bydgoszcz
 • Czy Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy się odbędą?

  Pierwotnie w dniach 2-7 czerwca na stadionie bydgoskiego Zawiszy miały się odbyć VII Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Patrząc na bydgoski kalendarz imprez sportowych – miało być to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych nad Brdą. Bydgoszcz to wydarzenie organizowała pierwszy raz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

 • Liczba aktualnie chorych spadła poniżej setki

  Według danych na dzisiaj - mamy w województwie kujawsko-pomorskim 99 osób chorych na COVID-19. Jest to najniższy wskaźnik o 1 kwietnia, gdy liczba zachorowań w naszym województwie gwałtownie rosła. Obecnie notujemy tendencję spadkową i coraz bardziej widoczne wygaszanie epidemii.

  Etykiety: covid19 koronawirus
 • Rzecznik MZ: nie odnotowaliśmy wzrostu zakażeń w wyniku luzowania obostrzeń

  Pierwsze wyniki analizy nie wskazują, żebyśmy odnotowali wzrost zakażeń w wyniku łagodzenia obostrzeń – powiedział we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Przekazał też, że o kolejnym etapie znoszenia restrykcji poinformują premier i minister zdrowia.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu