Miasto Bydgoszcz zleciło opracowanie programu rozwoju elektromobilności, która wskazać ma potencjał do zastosowania niskoemisyjnej energii z troską o środowisko. Udało się pozyskać dofinansowanie zewnętrzne na ten cel z Programu Rozwoju Elektromobilności GEPARD. Dokument opracuje konsorcjum, którego liderem będzie bydgoski uniwersytet.
Rodzice dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym będą mogli zapisywać swoje pociechy do miejskich placówek oświatowych.
Pierwszy raz poprawkę do budżetu państwa w sprawie rekultywacji terenów po dawnych zakładach chemicznych Zachem złożono w pracach nad budżetem państwa na 2015 rok. Wówczas wnioskował o to poseł Piotr Król z PiS, a odrzucona została głosami koalicji PO – PLS. W kolejnych latach role się odwróciły – dużych pieniędzy na Zachem chcieli politycy PO, a poprawki upadały głosami PiS-u.
W 2017 roku zainaugurowana została powiatowa komunikacja autobusowa w powiecie lipnowskim. Dzisiaj to dzieło nazywa się fenomenem, niektórzy publicyści piszą nawet o cudzie transportowym. Eksperci i dziennikarze przyjeżdżają zobaczyć jak udało się to osiągnąć, niezadowolony jest tylko Toruń.
Zabezpieczenie środków na budowę drogi S-10 oraz środków na rekultywację terenów po dawnym Zachemie – to główne poprawki do budżetu państwa na 2020 rok złożone przez posłów Iwonę Kozłowską i posła Pawła Olszewskiego. Wszystkie ich poprawki zostały odrzucone przez Komisję Finansów Publicznych w ubiegły czwartek.
,,Secret Nazi Ruins” - to tytuł cyklu dokumentalnego stacji Science Channel z grupy Discovery Channel. Program opowiada o sekretach nazistowskich baz z okresu II wojny światowej. Jeden z odcinków poświęcony jest byłej fabryce nitrogliceryny Dag Fabrik Bromberg pod Bydgoszczą. Niestety na razie nie jest ona dostępna w Polsce.
1 stycznia przed południem bydgoscy wioślarze z RTW Lotto Bydgostii, najlepszego klubu w Polsce, co roku odbywają noworoczny trening na Brdzie. Tak samo było w piątek, pokazując, iż jest to świętość, której nie powstrzyma nawet epidemia.
Pod koniec sierpnia prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki obwieścił, że Stadion Śląski w Chorzowie stanie się stadionem narodowym dla PZLA. W ten sposób bez większego rozgłosu zdeklasowano Bydgoszcz z roli stolicy polskiej lekkoatletyki. W uroczystym nadaniu statutu Stadionu Narodowego dla Stadionu Śląskiego udział wziął premier Mateusz Morawiecki.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gotowa do 29. finału, nietypowego ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia. Tegoroczna akcja charytatywna to już blisko 8 tys. puszek stacjonarnych, 12 tys. eSkarbonek, prawie 1,4 tys. sztabów oraz rzesza wolontariuszy. – Liczymy się z tym, że w czasie pandemii zebranych pieniędzy może być dużo mniej. Ale zbiórka już trwa i o dziwo jednego dnia potrafi przybyć na naszym koncie ponad milion złotych. W tych czasach to nieprawdopodobna suma – mówi Jurek Owsiak, pomysłodawca i prezes Fundacji WOŚP. Finał rozpocznie się w sobotę 30 stycznia wieczorem.
W połowie października rząd wprowadził zakaz stacjonarnego funkcjonowania restauracji i innych obiektów gastronomicznych – jak zapowiadano na 2 tygodnie, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań na COVID-19. Na 2 tygodniach się jednak nie skończyło, bowiem minęły już jakieś 3 miesiące, stąd też po zapowiedzi wydłużenia zakazu przynajmniej do końca stycznia, nieoficjalnie mówi się nawet o tym, że może to potrwać do kwietnia, części przedsiębiorców puszczają nerwy.