Jesteś tutaj: HomeInowrocławSamorządowcy uważają, że Polsat za dużo żąda od stref kibica

Samorządowcy uważają, że Polsat za dużo żąda od stref kibica

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 31 maj 2016 14:03

Za nieco ponad tydzień rozpocznie się we Francji turniej piłkarski Euro 2016. Władze Inowrocławia już dzisiaj zapowiadają, że strefy kibica na inowrocławskim rynku nie będzie, gdyż stawki jakie dyktuje stacja Polsat za możliwość pokazywania meczów są niedopuszczalne.

W ramach turnieju UEFA Euro 2016 rozegranych będzie 51 spotkań. Licencję w Polsce na transmitowanie meczów ma wyłącznie telewizja Polsat. Na mocy tej licencji bez zgody nadawcy nie można publicznie pokazywać transmisji.

 

Inowrocławski ratusz informuje nas, iż nadawca nie przewidział oferty na puszczanie pojedynczych spotkań piłkarskich i zaproponował jedynie cennik dla całego pakietu 51 meczowego. Za transmisję turnieju w strefie kibica liczącej do 100 kibiców zapłacić trzeba prawie 154 tys. zł. Gdyby strefa miała objąć 1,2 widzów, to opłata rośnie do 246 tys. zł. Władze Inowrocławia przygotowały się, aby na zakup praw do transmisji wydać ok. 20 tys. zł. Docierają do nas również ubolewania z innych samorządowców, na wręcz zaporowe stawki.

 

- Jesteśmy rozczarowani stanowiskiem Polsatu. Jestem przekonany, że podobne odczucia mają mieszkańcy Inowrocławia, miłośnicy piłki nożnej – ocenia prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 • To były słabe cztery lata dla regionu

  Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas