Jesteś tutaj: HomeInowrocławWątek ze znanym politykiem pojawia się w aferze korupcyjnej w wojsku

Wątek ze znanym politykiem pojawia się w aferze korupcyjnej w wojsku

Napisane przez  Ł.R. / GPC / TVP Info Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 30 maj 2016 15:35

Gazeta Polska Codziennie ujawnia nowe w sprawie afery korupcyjnej w wojsku, o której głośno zrobiło się przed rokiem, gdy w naszym regionie doszło do kilku zatrzymań, wśród aresztowanych znaleźli się przedsiębiorcy z Inowrocławia. W sprawie pojawiło się nazwisko byłego wicemarszałka Sejmu, który pełnił przed rokiem funkcję przewodniczącego sejmowej komisji obrony narodowej Stefana Niesiołowskiego.

W lipcu 2015 roku Żandarmeria Wojskowa zatrzymała 12 osób, które zamieszane były w aferę korupcyjną przy kontraktach dla wojska. Dotyczyć miały one przede wszystkim inwestycji dla magazynów wojskowych w Kutnie oraz obsługi śmigłowców bojowych w inowrocławskim Latkowie. W przypadku Inowrocławia pojawia się kwota 26,6 mln zł.

 

W materiałach filmowych, które w ramach śledztwa zgromadziła Żandarmeria Wojskowa pojawia się postać Stefana Niesiołowskiego, który przewodniczył w tamtym czasie komisji sejmowej zajmującej się wojskiem. Jak informuje Gazeta Polska Codziennie, zatrzymany w śledztwie przedsiębiorca, na jednym z nagrań przekazuje parlamentarzyście reklamówkę.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia Bydgoszcz świętuje stulecie

  Jeszcze przed kilkoma tygodniami planowano dość bogate obchody 100 rocznicy założenia Polonii Bydgoszcz – miał się odbyć turniej drużyn założonych w 1920 roku przez Powstańca Wielkopolskiego Edmunda Szyca oraz zawody żużlowe z najlepszymi zawodnikami na świecie. Własny scenariusz napisał koronawirus, choć być może część tych zamiarów uda się zrealizować nieco później.

  Etykiety: Polonia Bydgoszcz
 • Czy Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy się odbędą?

  Pierwotnie w dniach 2-7 czerwca na stadionie bydgoskiego Zawiszy miały się odbyć VII Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Patrząc na bydgoski kalendarz imprez sportowych – miało być to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych nad Brdą. Bydgoszcz to wydarzenie organizowała pierwszy raz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

 • Kujawy Zachodnie – mogą zachwycać

  Wielki poeta Jan Kasprowicz w swojej literaturze zachwycał się pięknem Kujaw wiosną. Paweł Kubalewski piękno kujawskiej ziemi pokazuje na ujęciach lotniczych. Żeby za dużo się już nie rozpisywać – zapraszamy do obejrzenia jego dzieła.

 • Jak jako województwo wykorzystaliśmy ostatnie 6 lat?

  Jesteśmy w roku granicznym dla obowiązywania Strategii Rozwoju Województwa do 2020 roku – jutro w ramach dyskusji o stanie województwa na Sejmiku Województwa, planowane jest podsumowanie tego dokumentu, zapewne dojdzie również do dyskusji na temat tego jak wykorzystaliśmy ostatnie lata, w tym również szansę jaką mogły dać fundusze unijne. Dyskusja może być nieco utrudniona, z uwagi na fakt obradowania w formie on-line.

Wiadomości z regionu