Jesteś tutaj: HomeInowrocławWątek ze znanym politykiem pojawia się w aferze korupcyjnej w wojsku

Wątek ze znanym politykiem pojawia się w aferze korupcyjnej w wojsku

Napisane przez  Ł.R. / GPC / TVP Info Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 30 maj 2016 15:35

Gazeta Polska Codziennie ujawnia nowe w sprawie afery korupcyjnej w wojsku, o której głośno zrobiło się przed rokiem, gdy w naszym regionie doszło do kilku zatrzymań, wśród aresztowanych znaleźli się przedsiębiorcy z Inowrocławia. W sprawie pojawiło się nazwisko byłego wicemarszałka Sejmu, który pełnił przed rokiem funkcję przewodniczącego sejmowej komisji obrony narodowej Stefana Niesiołowskiego.

W lipcu 2015 roku Żandarmeria Wojskowa zatrzymała 12 osób, które zamieszane były w aferę korupcyjną przy kontraktach dla wojska. Dotyczyć miały one przede wszystkim inwestycji dla magazynów wojskowych w Kutnie oraz obsługi śmigłowców bojowych w inowrocławskim Latkowie. W przypadku Inowrocławia pojawia się kwota 26,6 mln zł.

 

W materiałach filmowych, które w ramach śledztwa zgromadziła Żandarmeria Wojskowa pojawia się postać Stefana Niesiołowskiego, który przewodniczył w tamtym czasie komisji sejmowej zajmującej się wojskiem. Jak informuje Gazeta Polska Codziennie, zatrzymany w śledztwie przedsiębiorca, na jednym z nagrań przekazuje parlamentarzyście reklamówkę.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis czy Mustang?

  Za nami 29 kolejka V ligi – w tym tygodniu Zawisza będący pewnym awansu do IV ligi pauzował z powodu wycofania się z rozgrywek Iskry Ciechocin. W tej kolejce nie wybiegli na boisko również piłkarze Mustanga Ostaszewo, którzy z powodu wycofania się z rozgrywek Gryfa Siecienko sobotni mecz wygrali poprzez walkower. Wicelider Sportis Łochowo wygrał 1:2 na wyjeździe z Pomorzaninem Serock.

 • Trzy lata i trzy awanse

  Zaczęło się w 2016 roku, gdy pojawiła się realna groźba, że Zawisza zniknie z piłkarskiej mapy Polski, gdy wręcz sensacyjnie klub nie otrzymał licencji na grę w I lidze. Zapadła decyzja, aby oddolnie odbudować piłkę na Zawiszy - zaczęto od B-klasy, bez większego prestiżu, ale patrząc długofalowo do przodu. Dzisiaj mamy już IV ligę, a cel pozostaje niezmienny Ekstraklasa.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 • Powyborczy krajobraz. Czyli co tam w polityce słychać?

   

  W krajowej polityce po wyborach do Parlamentu Europejskiego rozpoczął się sezon ogórkowy, jeszcze mniej dzieje się lokalnie, co jednak nie oznacza, że jest to czas bezowocny. Za kilka tygodni znowu będą duże emocje przed najważniejszymi wyborami, do krajowego parlamentu.

 • Umowa z Włochami zerwana, ale wątpliwości coraz więcej

  W tym tygodniu media obeszła informacja, że GDDKiA ,,pogoniła” włoską firmę z placu budowy. Jest to daleko posunięta przenośnia, bowiem od kilku miesięcy właściwie prace się nie toczyły, więc na placu budowy i tak nic się nie działo. Będzie trzeba teraz rozstrzygnąć nowy przetarg, a to przesunie ukończenie inwestycji w czasie. Do kiedy? O to właściwie trzeba pytać jasnowidza, bowiem trudno merytorycznie odpowiedzieć na pytania dotyczące terminów realizacji poszczególnych odcinków.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.