Jesteś tutaj: HomeInowrocławWątek ze znanym politykiem pojawia się w aferze korupcyjnej w wojsku

Wątek ze znanym politykiem pojawia się w aferze korupcyjnej w wojsku

Napisane przez  Ł.R. / GPC / TVP Info Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 30 maj 2016 15:35

Gazeta Polska Codziennie ujawnia nowe w sprawie afery korupcyjnej w wojsku, o której głośno zrobiło się przed rokiem, gdy w naszym regionie doszło do kilku zatrzymań, wśród aresztowanych znaleźli się przedsiębiorcy z Inowrocławia. W sprawie pojawiło się nazwisko byłego wicemarszałka Sejmu, który pełnił przed rokiem funkcję przewodniczącego sejmowej komisji obrony narodowej Stefana Niesiołowskiego.

W lipcu 2015 roku Żandarmeria Wojskowa zatrzymała 12 osób, które zamieszane były w aferę korupcyjną przy kontraktach dla wojska. Dotyczyć miały one przede wszystkim inwestycji dla magazynów wojskowych w Kutnie oraz obsługi śmigłowców bojowych w inowrocławskim Latkowie. W przypadku Inowrocławia pojawia się kwota 26,6 mln zł.

 

W materiałach filmowych, które w ramach śledztwa zgromadziła Żandarmeria Wojskowa pojawia się postać Stefana Niesiołowskiego, który przewodniczył w tamtym czasie komisji sejmowej zajmującej się wojskiem. Jak informuje Gazeta Polska Codziennie, zatrzymany w śledztwie przedsiębiorca, na jednym z nagrań przekazuje parlamentarzyście reklamówkę.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 • To były słabe cztery lata dla regionu

  Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas