Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław liczy, że jeszcze w tym roku uda się przejąć grunty należące do PKP

Inowrocław liczy, że jeszcze w tym roku uda się przejąć grunty należące do PKP

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 29 kwiecień 2016 08:42

W lutym prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza mówił o dużych planach inwestycyjnych przy wsparciu funduszy unijnych, które mają zwiększyć mobilność w rejonie dworca PKP. Inwestycje rozpoczną się jednak dopiero wtedy, gdy PKP przekaże część swoich gruntów. Inowrocławski ratusz jest jednak w tej kwestii dobrej myśli.

W ramach przygotowywanego projektu BiT City II przy ulicy Magazynowej, która łączy drogę krajową nr 25 (wylotówka na Bydgoszcz) z ważniejszą arterią miasta ulicą im. prezydenta Gabriela Narutowicza, powstać ma parking, który służyć ma głównie obsłudze dworca PKP. Plac znajdujący się przy dworcu jest dość mały, stąd też nie jest wstanie pomieścić zbyt dużej liczby pojazdów. Ulica Magazynowa znajduje się jednak za torami, stąd też koncepcja inwestycyjna zakłada budowę tunelu podziemnego.

 

Realizacja tej inwestycji ruszyć będzie mogła jednak dopiero po przyznaniu dofinansowania przez Urząd Marszałkowski oraz przejęcia od PKP części gruntów.

 

W tym tygodniu w sali sesyjnej inowrocławskiego ratusza odbyło się spotkanie prezydenta Ryszarda Brejzy z mieszkańcami ulicy Magazynowej. Mieszkańcy głównie pytali o kwestię modernizacji ujęć wody przy okazji przebudowy ulicy Magazynowej. Prezydent jednoznacznie zapewnił, że wszystko to zostanie wykonane. Inwestycja ruszy jednak dopiero, gdy dojdzie do porozumienia z PKP. Brejza liczy, że uda się je osiągnąć jeszcze w tym roku. Zakończenie całości inwestycji planuje się do 2020 roku.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Dr Grzesiowski: W Grudziądzu łóżka dla pacjentów z COVID-19 ,,są na papierze”

  Z puntu widzenia epidemii w danym kraju jedną z najważniejszych informacji jest stopień zapełnienia łóżek i respiratorów dedykowanych pacjentom chorym na COVID-19. Z informacji z soboty wynika, że wykorzystana była tylko jedna trzecia dostępnych, zdaniem immunologa dr Pawła Grzesiowskiego w praktyce sytuacja jest znacznie trudniejsza.

  Etykiety: covid19
 • Pacjenci skarżą się na zamknięte przychodnie, a eksperci wskazują na skutki zaniedbania profilaktyki

  Pandemia COVID-19 sprawiła, że nieobecne do tej pory w szerszym spektrum usługi zaczęły się rozwijać – taką usługą są teleporady, czyli zdalne konsultacje z lekarzem, które są refundowane. Teleporada jednak nie zawsze jest wstanie zastąpić wizytę u lekarza, ale można odnieść wrażenie, że w wielu przychodniach tak jest to traktowane, czyli teleporad się nadużywa. Nie zawsze można się też do lekarza dodzwonić. To wszystko przekłada się na rozgoryczenie pacjentów, także w naszym regionie.

Wiadomości z regionu