Jesteś tutaj: HomeInowrocławW Inowrocławiu powstaje uczelnia wyższa

W Inowrocławiu powstaje uczelnia wyższa

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 26 kwiecień 2016 17:47

Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że w październiku rok akademicki zainauguruje Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Księcia Kazimierza Kujawskiego w Inowrocławiu. Potencjał akademicki Inowrocławia zauważyły bowiem władze Toruńskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości.

Inicjatywa utworzenia uczelni wyższej zyskała duże wsparcie w inowrocławskim ratuszu. Stąd też władze toruńskiej uczelni zdecydowały się zmienić nazwę i skupić się głównie na Kujawach. WSP im. Księcia Kazimierza Kujawskiego będzie uczelnią niepubliczną, która chce wstępnie zaoferować studentom kierunki licencjackie: logistyk, kosmetolog i kryminolog. Jak się chwali WSP, będzie to jedyna szkoła niepubliczna oferująca kierunek kryminologia w Polsce. Już dzisiaj trwa rekrutacja na rok akademicki 2016/2017. Zajęcia odbywać się w obiektach Gimnazjum nr 2.

 

W Inowrocławiu działa również filia Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Dr Grzesiowski: W Grudziądzu łóżka dla pacjentów z COVID-19 ,,są na papierze”

  Z puntu widzenia epidemii w danym kraju jedną z najważniejszych informacji jest stopień zapełnienia łóżek i respiratorów dedykowanych pacjentom chorym na COVID-19. Z informacji z soboty wynika, że wykorzystana była tylko jedna trzecia dostępnych, zdaniem immunologa dr Pawła Grzesiowskiego w praktyce sytuacja jest znacznie trudniejsza.

  Etykiety: covid19
 • Pacjenci skarżą się na zamknięte przychodnie, a eksperci wskazują na skutki zaniedbania profilaktyki

  Pandemia COVID-19 sprawiła, że nieobecne do tej pory w szerszym spektrum usługi zaczęły się rozwijać – taką usługą są teleporady, czyli zdalne konsultacje z lekarzem, które są refundowane. Teleporada jednak nie zawsze jest wstanie zastąpić wizytę u lekarza, ale można odnieść wrażenie, że w wielu przychodniach tak jest to traktowane, czyli teleporad się nadużywa. Nie zawsze można się też do lekarza dodzwonić. To wszystko przekłada się na rozgoryczenie pacjentów, także w naszym regionie.

Wiadomości z regionu