Jesteś tutaj: HomeInowrocławZlikwidować Straż Miejską?

Zlikwidować Straż Miejską?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 11 grudzień 2012 17:51

Ruch Nowy Inowrocław zamierza zwrócić się do władz miasta, aby te rozwiązały straż miejska. W ich opinii formację niepotrzebną, która zamiast pomagać mieszkańcom ma gnębić kierowców.

Ruch „Nowy Inowrocław” chce żeby w naszym mieście zlikwidowano Straż Miejską podobnie jak w Świerardowie. Tam przestaje ona istnieć z dniem 1 stycznia 2013 r., a decyzję o jej likwidacji podjął burmistrz miasta - wyjaśnia Ruch Nowy Inowrocław - Uważamy, zlikwidowanie Straży Miejskiej w Inowrocławiu za zasadne, ponieważ zamiast pomagać zwykłym ludziom zajmuje się ona głównie gnębieniem kierowców. Wypisywaniem mandatów za złe parkowanie i ukrywaniem się w krzakach z fotoradarem. W naszej ocenie dublowanie zadań Policji to niewystarczający argument, żeby miasto ponosiło koszty utrzymania takiej służby. Zwróćmy uwagę na fakt, że Policja wykonuje te zadania o wiele skuteczniej, nie wspominając już o tym, że Straż Miejską mało kto traktuje poważnie.

 

Zdaniem Nowego Inowrocławia kwotę 1,8 mln złotych wydawaną na funkcjonowanie straży miejskiej można by lepiej spożytkować.

Przedstawiciele organizacji liczą, że władze miasta same podejmą decyzję o likwidacji, dlatego nie planują podejmować akcji referendalnej, co w ich opinii narazi gminę na dodatkowe koszty.

 

Kilka tygodni temu fiaskiem zakończyła się próba doprowadzenia do referendum w tej sprawie w Bydgoszczy. Nie udało się bowiem uzbierać wymaganych niecałych 29 tysięcy podpisów obywateli. W przypadku Inowrocławia, aby doprowadzić do referendum należało by uzbierać około 6,2 tysiąca podpisów.

Ruch Palikota zapowiedział, że będzie próbował przekonać Sejm do przyjęcia rozwiązań prawnych umożliwiających tworzenie samorządom straży gminnych. To działanie politycy tej partii tłumaczą oszczędnościami.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Nasz bohater!

    We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

    Etykiety: Jacek Góralski
  • Zawisza ma poważnego partnera

    Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Wiadomości z regionu

Śledź nas