Jesteś tutaj: HomeInowrocławCzy będziemy płacić za deszcz?

Czy będziemy płacić za deszcz?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław niedziela, 09 grudzień 2012 19:36

Wyższy podatek od nieruchomości to być może nie jedyne wydatki jakie przyjdzie zapłacić właścicielom nieruchomości. Rząd próbując ratować finanse publiczne proponuje coraz to nowsze opłaty.

 

 

Obecnie podatek popularnie nazywany od deszczu funkcjonuje w kilku gminach. Posłowie PO pracują jednak bardzo intensywnie nad ustawą, która ma wprowadzić takie rozwiązania we wszystkich samorządach. Jedyne co może tutaj cieszyć pomysł, aby te pieniądze trafiły bezpośrednio samorządów, a nie zostaną przejęte przez Warszawę.

 

Płacić za spadający deszcz będą musieli płacić handlarze, przedsiębiorcy oraz właściciele domów. Podatek ten obowiązywać będzie także na terenie przeznaczonym na parking.

 

Wyższe podatki przedsiębiorcy zrekompensują sobie najprawdopodobniej wyższymi cenami, na czym ucierpi konsument.

 

Co roku przedsiębiorcom utrudnia się funkcjonowanie . Rosną ceny podatku od nieruchomości, teraz słyszymy o wprowadzeniu opłaty od deszczu – denerwuje się Pan Mariusz, przedsiębiorca z Inowrocławia.

 

Decyzją Rady Miejskiej z końca listopada od nowego roku stawki podatku od nieruchomości mają wzrosnąć od 4 groszy na metrze kwadratowym do nawet 1,12 zł. Dodatkowo nie wyklucza się podwyższenia w połowie roku stawki podatku VAT do 25%.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Oficjalnie: Wybory jeszcze w czerwcu

  Tak jak się spodziewano już od kilku dni – wybory prezydenckie (które pierwotnie miały się odbyć 10 maja) odbędą się 28 czerwca. Dzisiaj decyzję w tej sprawie ogłosiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Wybory mają się odbyć metodą hybrydową, czyli w lokalach wyborczych oraz dla korespondencyjnie dla chętnych.

 • Ministerstwo: Istnieje duża szansa na powodzenie partnerstwa publiczno-prywatnego na drogach wojewódzkich

  Gdy mowa o budowie dróg w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego w naszym województwie mówi się głównie o budowie drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń. W ramach PPP chce jednak budować również Samorząd Województwa drogi wojewódzkie. Jeżeli się to uda, to będzie to przedsięwzięcie pionierskie, bowiem w Polsce nie zbudowano jeszcze ani kilometra dróg wojewódzkich w tej formule.

  Etykiety: drogi wojewódzkie

Wiadomości z regionu