Jesteś tutaj: HomeInowrocławCzy będziemy płacić za deszcz?

Czy będziemy płacić za deszcz?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław niedziela, 09 grudzień 2012 19:36

Wyższy podatek od nieruchomości to być może nie jedyne wydatki jakie przyjdzie zapłacić właścicielom nieruchomości. Rząd próbując ratować finanse publiczne proponuje coraz to nowsze opłaty.

 

 

Obecnie podatek popularnie nazywany od deszczu funkcjonuje w kilku gminach. Posłowie PO pracują jednak bardzo intensywnie nad ustawą, która ma wprowadzić takie rozwiązania we wszystkich samorządach. Jedyne co może tutaj cieszyć pomysł, aby te pieniądze trafiły bezpośrednio samorządów, a nie zostaną przejęte przez Warszawę.

 

Płacić za spadający deszcz będą musieli płacić handlarze, przedsiębiorcy oraz właściciele domów. Podatek ten obowiązywać będzie także na terenie przeznaczonym na parking.

 

Wyższe podatki przedsiębiorcy zrekompensują sobie najprawdopodobniej wyższymi cenami, na czym ucierpi konsument.

 

Co roku przedsiębiorcom utrudnia się funkcjonowanie . Rosną ceny podatku od nieruchomości, teraz słyszymy o wprowadzeniu opłaty od deszczu – denerwuje się Pan Mariusz, przedsiębiorca z Inowrocławia.

 

Decyzją Rady Miejskiej z końca listopada od nowego roku stawki podatku od nieruchomości mają wzrosnąć od 4 groszy na metrze kwadratowym do nawet 1,12 zł. Dodatkowo nie wyklucza się podwyższenia w połowie roku stawki podatku VAT do 25%.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Zawisza ma poważnego partnera

    Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

  • PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu

    W 2014 roku Zawisza Bydgoszcz osiągnął historyczny sukces zdobywając Puchar Polski, po pokonaniu w meczu finałowym Zagłębia Lubin. Niedługo później bydgoski klub pokonał w meczu o Superpuchar Polski Legię Warszawa. Później dla Zawiszy zaczął się gorszy czas, a trofea zniknęły.

    Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

« Listopad 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Wiadomości z regionu

Śledź nas