Jesteś tutaj: HomeInowrocławSpekulacje na temat DK 15 i obwodnicy trwają

Spekulacje na temat DK 15 i obwodnicy trwają

Napisane przez  Zuzanna Derenda Opublikowano w Inowrocław czwartek, 06 grudzień 2012 21:30

O modernizacji drogi krajowej nr 15 z Gniezna przez Inowrocław do Torunia i obwodnicy Inowrocławia Prezydent Ryszard Brejza rozmawiał we wtorek w Urzędzie Marszałkowskim.Dla przypomnienia, drogi krajowej 15 poruszony był m.in. 26 września br., podczas spotkania z Ministrem Transportu Sławomirem Nowakiem. Minister Transportu po zapoznaniu się wówczas z argumentacją dał „zielone światło” Marszałkowi Województwa w sprawie podjęcia wspólnych prac planistycznych na temat wytyczenia tzw. korytarza i przygotowania projektu budowy drugiej jezdni wzdłuż drogi krajowej nr 15, na razie na odcinku od Inowrocławia do Torunia. W tym zakresie miały być prowadzone wspólne działania Marszałka Województwa wraz ze służbami podległymi Ministrowi.

W wyniku wtorkowego spotkania ustalono, że GDDKiA określi przybliżone koszty realizacji wspomnianej inwestycji. Urząd Marszałkowski nie wykluczył modernizacji drogi krajowej nr 15 w ramach tzw. kontraktu wojewódzkiego. Mają być podjęte prace nad wytyczeniem tzw. korytarza przebiegu DK 15.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Sprzedaż i zakup samochodu zgłosimy przez internet

  Po tym jak w ramach jednego z pierwszych etapów odmrażania gospodarki otwarte zostały Urzędy Miast i Starostwa Powiatowe, pojawiły się przed nimi kolejki osób chcących zarejestrować samochód lub zgłosić jego zakup. Te czynności można wykonać jednak zdalnie bez wychodzenia z domu.

 • Co się zmienia od 30 maja?

  Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od soboty 30 maja wejdzie w życie IV etap odmrażania życia społecznego. Stosowny akt prawny został opublikowany w piątek późnym wieczorem.

  Etykiety: covid19 koronawirus

Wiadomości z regionu