Jesteś tutaj: HomeInowrocławRadny chce pomóc rodzinom (wideo)

Radny chce pomóc rodzinom (wideo)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław niedziela, 02 grudzień 2012 21:56

Według szacunków GUS do 2035 roku może być nawet 2,5 miliona mniej Polaków. Bije się na alarm, ale trudna sytuacja ekonomiczna sprawia, że Polacy boją się mieć dzieci.

Problemem w naszym kraju jest cały czas polityka pro rodzina, a właściwie jej brak. W ostatnim czasie rząd zdecydował się na wydłużenie urlopów macierzyńskich, jest to jakiś krok naprzód tyle, że nie rozwiązuje to problemów osób bezrobotnych (znaczny procent tworzą tę grupę ludzie młodzi) oraz będących na umowach śmieciowych.

 

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej, wiceprzewodniczący Maciej Szota złożył interpelacje, w której pyta o możliwości wspierania rodzin wielodzietnych przez gminę – Takie wsparcie dla rodzin wielodzietnych, może nie koniecznie wpłynie na to, że będzie ich się rodziło więcej, ale to będzie jakieś wsparcie – wyjaśnia. Radny ma na myśli głównie umożliwienie takim rodzinom dostępu do usług kulturalnych i basenów w Inowrocławiu. Moglibyśmy stworzyć taką kartę dla rodzin wielodzietnych, aby było to kompleksowe działanie. W naszym mieście nie ma zbyt wielu takich rodzin, więc koszty nie będą wysokie.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Oficjalnie: Wybory jeszcze w czerwcu

  Tak jak się spodziewano już od kilku dni – wybory prezydenckie (które pierwotnie miały się odbyć 10 maja) odbędą się 28 czerwca. Dzisiaj decyzję w tej sprawie ogłosiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Wybory mają się odbyć metodą hybrydową, czyli w lokalach wyborczych oraz dla korespondencyjnie dla chętnych.

 • Ministerstwo: Istnieje duża szansa na powodzenie partnerstwa publiczno-prywatnego na drogach wojewódzkich

  Gdy mowa o budowie dróg w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego w naszym województwie mówi się głównie o budowie drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń. W ramach PPP chce jednak budować również Samorząd Województwa drogi wojewódzkie. Jeżeli się to uda, to będzie to przedsięwzięcie pionierskie, bowiem w Polsce nie zbudowano jeszcze ani kilometra dróg wojewódzkich w tej formule.

  Etykiety: drogi wojewódzkie

Wiadomości z regionu