Jesteś tutaj: HomeInowrocławRadny chce pomóc rodzinom (wideo)

Radny chce pomóc rodzinom (wideo)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław niedziela, 02 grudzień 2012 21:56

Według szacunków GUS do 2035 roku może być nawet 2,5 miliona mniej Polaków. Bije się na alarm, ale trudna sytuacja ekonomiczna sprawia, że Polacy boją się mieć dzieci.

Problemem w naszym kraju jest cały czas polityka pro rodzina, a właściwie jej brak. W ostatnim czasie rząd zdecydował się na wydłużenie urlopów macierzyńskich, jest to jakiś krok naprzód tyle, że nie rozwiązuje to problemów osób bezrobotnych (znaczny procent tworzą tę grupę ludzie młodzi) oraz będących na umowach śmieciowych.

 

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej, wiceprzewodniczący Maciej Szota złożył interpelacje, w której pyta o możliwości wspierania rodzin wielodzietnych przez gminę – Takie wsparcie dla rodzin wielodzietnych, może nie koniecznie wpłynie na to, że będzie ich się rodziło więcej, ale to będzie jakieś wsparcie – wyjaśnia. Radny ma na myśli głównie umożliwienie takim rodzinom dostępu do usług kulturalnych i basenów w Inowrocławiu. Moglibyśmy stworzyć taką kartę dla rodzin wielodzietnych, aby było to kompleksowe działanie. W naszym mieście nie ma zbyt wielu takich rodzin, więc koszty nie będą wysokie.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Zawisza ma poważnego partnera

    Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

  • PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu

    W 2014 roku Zawisza Bydgoszcz osiągnął historyczny sukces zdobywając Puchar Polski, po pokonaniu w meczu finałowym Zagłębia Lubin. Niedługo później bydgoski klub pokonał w meczu o Superpuchar Polski Legię Warszawa. Później dla Zawiszy zaczął się gorszy czas, a trofea zniknęły.

    Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

« Listopad 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Wiadomości z regionu

Śledź nas