Jesteś tutaj: HomeInowrocławW styczniu będą decyzje w sprawie obwodnicy

W styczniu będą decyzje w sprawie obwodnicy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 30 listopad 2012 17:12

Najpóźniej w połowie stycznia wojewoda ma wydać zgodę na realizację inwestycji jaką jest obwodnica Inowrocławia.

 

Wczoraj prezydent Ryszard Brejza w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy spotkał się z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wobec których wyraził niezadowolenie opóźniającym się terminem wydania decyzji administracyjnych.

 

Przedstawiciele GDDKiA poinformowali prezydenta, że stosowne opracowania wpłyną do wojewody 30 listopada (czyli dzisiaj), która będzie mogła teraz wydać oczekiwaną od dawna przez społeczność Inowrocławia decyzję. Ten dokument będzie musiał pierw jednak zostać obwieszony publicznie na okres 3 tygodni, co wydłuży trochę start robót. Najpóźniej w połowie stycznia możemy się spodziewać jednak już konkretnych decyzji.

 

Cieszę się i myślę, że wszyscy mieszkańcy mogą być zadowoleni, że przedłużające się prace dokumentacyjne związane z wydaniem decyzji ZRID znalazły swój finał po drugim spotkaniu, jakie w tej sprawie odbyliśmy w przeciągu kilku dni – komentuje prezydent Ryszard Brejza.

Przed tygodniem miało także miejsce spotkanie prezydenta Brejzy z wojewodą. Włodarzowi miasta towarzyszyła wtedy grupa kilkunastu mieszkańców z transparentami. Rozmowy nie przyniosły jednak efektu, z powodu braku obecności władnych w tej sprawie przedstawicieli GDDKiA.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Zawisza ma poważnego partnera

    Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

  • PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu

    W 2014 roku Zawisza Bydgoszcz osiągnął historyczny sukces zdobywając Puchar Polski, po pokonaniu w meczu finałowym Zagłębia Lubin. Niedługo później bydgoski klub pokonał w meczu o Superpuchar Polski Legię Warszawa. Później dla Zawiszy zaczął się gorszy czas, a trofea zniknęły.

    Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

« Listopad 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Wiadomości z regionu

Śledź nas