Jesteś tutaj: HomeInowrocławW styczniu będą decyzje w sprawie obwodnicy

W styczniu będą decyzje w sprawie obwodnicy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 30 listopad 2012 17:12

Najpóźniej w połowie stycznia wojewoda ma wydać zgodę na realizację inwestycji jaką jest obwodnica Inowrocławia.

 

Wczoraj prezydent Ryszard Brejza w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy spotkał się z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wobec których wyraził niezadowolenie opóźniającym się terminem wydania decyzji administracyjnych.

 

Przedstawiciele GDDKiA poinformowali prezydenta, że stosowne opracowania wpłyną do wojewody 30 listopada (czyli dzisiaj), która będzie mogła teraz wydać oczekiwaną od dawna przez społeczność Inowrocławia decyzję. Ten dokument będzie musiał pierw jednak zostać obwieszony publicznie na okres 3 tygodni, co wydłuży trochę start robót. Najpóźniej w połowie stycznia możemy się spodziewać jednak już konkretnych decyzji.

 

Cieszę się i myślę, że wszyscy mieszkańcy mogą być zadowoleni, że przedłużające się prace dokumentacyjne związane z wydaniem decyzji ZRID znalazły swój finał po drugim spotkaniu, jakie w tej sprawie odbyliśmy w przeciągu kilku dni – komentuje prezydent Ryszard Brejza.

Przed tygodniem miało także miejsce spotkanie prezydenta Brejzy z wojewodą. Włodarzowi miasta towarzyszyła wtedy grupa kilkunastu mieszkańców z transparentami. Rozmowy nie przyniosły jednak efektu, z powodu braku obecności władnych w tej sprawie przedstawicieli GDDKiA.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Sprzedaż i zakup samochodu zgłosimy przez internet

  Po tym jak w ramach jednego z pierwszych etapów odmrażania gospodarki otwarte zostały Urzędy Miast i Starostwa Powiatowe, pojawiły się przed nimi kolejki osób chcących zarejestrować samochód lub zgłosić jego zakup. Te czynności można wykonać jednak zdalnie bez wychodzenia z domu.

 • Co się zmienia od 30 maja?

  Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od soboty 30 maja wejdzie w życie IV etap odmrażania życia społecznego. Stosowny akt prawny został opublikowany w piątek późnym wieczorem.

  Etykiety: covid19 koronawirus

Wiadomości z regionu