Jesteś tutaj: HomeInowrocławUmowa unijna na 2 mln złotych

Umowa unijna na 2 mln złotych

Napisane przez  Martyna Szczepaniak Opublikowano w Inowrocław środa, 21 listopad 2012 13:28

Wczoraj  w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu podpisano bardzo ważną dla Inowrocławia umowę. Dotyczy ona realizacji projektu unijnego „Uzdrowisko Inowrocław rozwój funkcji uzdrowiskowej – III etap”.


Wartość całego projektu wynosi ok. 3,5 mln zł, natomiast Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego zapewnia miastu kwotę 2 mln zł. Podpisy pod umową z Marszałkiem Województwa Piotrem Całbeckim złożyli Zastępca Prezydenta Inowrocławia – Ireneusz Stachowiach oraz Skarbnik Miasta - Grażyna Filipiak. Wiele inwestycji, które znajdują się w projekcie dokonane zostały w poprzednich latach. Dzięki tej umowie istnieje możliwość odzyskania większości środków wykorzystanych w ich realizację – mówi Aleksandra Dolińska-Hopcia – Naczelnik Wydziału Inwestycji, Rozwoju Gospodarczego i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Inowrocławia.

 

Prace, o których mowa to m.in. wyremontowanie muszli koncertowej, tablice z brązu w Alei Dębu, oświetleniu „Pawia” w Parku Solankowym,, zamontowane iluminacje zimowe, figurki wiewiórek, informatory i nasadzenia w ogrodach zapachowych i umieszczone w nowej części Parku grillowisko. W wyniku podpisania umowy wymienione inwestycje będą tańsze o 60 procent.

 


Koniec projektu zaplanowany został na koniec 2013r. W kolejnym etapie miasto planuje m.in. zagospodarowanie terenu wokół Teatru Letniego oraz dalszą rozbudowę alejek parkowych.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Sondaże wskazują, że kujawsko-pomorskie zagłosuje za Trzaskowskim

    Batalia o to kto zostanie prezydentem RP do 2025 roku jest wyjątkowo zacięta, bastionami Andrzeja Dudy jest ściana wschodnia, gdzie np. w województwie podkarpackim prognozuje się jemu poparcie powyżej 70%. W większości województw według sondaży wygra jednak Rafał Trzaskowski, choć w żadnym tak spektakularnie jak Duda na Podkarpaciu.

  • Jaka będzie Polska po wyborach?

    Dokładnie za tydzień odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich, którą poprzedziła stosunkowo krótsza, ale za to pełna emocji kampania wyborcza. Emocje niekiedy przekraczały po obu stronach sporu granicę dobrego smaku. Czy po przyszłej niedzieli wszystko wróci do nazwijmy to normy, Polacy skupią się na czasie wakacyjnym? Może się tak zdarzyć, ale też trzeba się liczyć ze scenariuszem, iż dojdzie do zaognienia kryzysu politycznego.

Wiadomości z regionu