Jesteś tutaj: HomeInowrocławRadna liczy na poparcie rady dla rozbudowy DK 15

Radna liczy na poparcie rady dla rozbudowy DK 15

Napisane przez  Zuzanna Derenda Opublikowano w Inowrocław wtorek, 20 listopad 2012 22:07

Magdalena Waloch z Platformy Obywatelskiej wystąpiła z wnioskiem, aby Rada Miejska Inowrocławia przyjęła stanowisko w sprawie rozbudowy drogi krajowej nr 15, w celu  poprawy komunikacji Inowrocławia z Toruniem i Gnieznem.

 


- Od wielu miesięcy poczyniono wiele kroków by przekonać Ministerstwo Infrastruktury o niezwłocznej potrzebie rozbudowy DK 15. Poseł Krzysztof Brejza aktywnie działa w tym obszarze i miał sposobność rozmawiać o tej inwestycji z Ministrem Sławomirem Nowakiem, który w tej sprawie nie mówi nie. Ponadto Marszałek Województwa wskazał, że 15stka jest drogą priorytetową dla naszego województwa-  wyjaśnia nam radna Magdalena Waloch - Jeśli społeczność lokalna, samorząd nie będą publicznie akcentować potrzeby budowy 15stki szanse na ujęcie jej w planach finansowych resortu infrastruktury maleją. (...) Pragnę podkreślić, że wszyscy jadący z kierunku Poznania w kierunku Olsztyna, Augustowa następnie na północno wschodnią granicę kraju jadą właśnie tą drogą, która jest bardzo obciążona.

 

Pomysł podoba się wiceprzewodniczącemu Rady Miejskiej Inowrocławia Maciejowi Szocie z Solidarnej Polski - Wiele osób dojeżdża do pracy z Inowrocławia do Torunia. Nawierzchnia tej drogi jest w dobrym stanie, jednakże bez jej rozbudowy nie zwiększymy jej przepustowości. Każda inicjatywa, która może nas przybliżyć do poprawy komunikacji pomiędzy miastami w naszym województwie jest bardzo cenna i trzeba ją wspierać.

 

Radna jest dobrej myśli, gdyż jak wspomina, wielu radnych popiera jej pomysł. Także radny Gustaw Nowicki z PiS wyraża swoje poparcie -  Będziemy popierać każdą sensowną inicjatywę dającą szansę na rozwój naszego miasta.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Sondaże wskazują, że kujawsko-pomorskie zagłosuje za Trzaskowskim

    Batalia o to kto zostanie prezydentem RP do 2025 roku jest wyjątkowo zacięta, bastionami Andrzeja Dudy jest ściana wschodnia, gdzie np. w województwie podkarpackim prognozuje się jemu poparcie powyżej 70%. W większości województw według sondaży wygra jednak Rafał Trzaskowski, choć w żadnym tak spektakularnie jak Duda na Podkarpaciu.

  • Jaka będzie Polska po wyborach?

    Dokładnie za tydzień odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich, którą poprzedziła stosunkowo krótsza, ale za to pełna emocji kampania wyborcza. Emocje niekiedy przekraczały po obu stronach sporu granicę dobrego smaku. Czy po przyszłej niedzieli wszystko wróci do nazwijmy to normy, Polacy skupią się na czasie wakacyjnym? Może się tak zdarzyć, ale też trzeba się liczyć ze scenariuszem, iż dojdzie do zaognienia kryzysu politycznego.

Wiadomości z regionu