Jesteś tutaj: HomeInowrocławRadna liczy na poparcie rady dla rozbudowy DK 15

Radna liczy na poparcie rady dla rozbudowy DK 15

Napisane przez  Zuzanna Derenda Opublikowano w Inowrocław wtorek, 20 listopad 2012 22:07

Magdalena Waloch z Platformy Obywatelskiej wystąpiła z wnioskiem, aby Rada Miejska Inowrocławia przyjęła stanowisko w sprawie rozbudowy drogi krajowej nr 15, w celu  poprawy komunikacji Inowrocławia z Toruniem i Gnieznem.

 


- Od wielu miesięcy poczyniono wiele kroków by przekonać Ministerstwo Infrastruktury o niezwłocznej potrzebie rozbudowy DK 15. Poseł Krzysztof Brejza aktywnie działa w tym obszarze i miał sposobność rozmawiać o tej inwestycji z Ministrem Sławomirem Nowakiem, który w tej sprawie nie mówi nie. Ponadto Marszałek Województwa wskazał, że 15stka jest drogą priorytetową dla naszego województwa-  wyjaśnia nam radna Magdalena Waloch - Jeśli społeczność lokalna, samorząd nie będą publicznie akcentować potrzeby budowy 15stki szanse na ujęcie jej w planach finansowych resortu infrastruktury maleją. (...) Pragnę podkreślić, że wszyscy jadący z kierunku Poznania w kierunku Olsztyna, Augustowa następnie na północno wschodnią granicę kraju jadą właśnie tą drogą, która jest bardzo obciążona.

 

Pomysł podoba się wiceprzewodniczącemu Rady Miejskiej Inowrocławia Maciejowi Szocie z Solidarnej Polski - Wiele osób dojeżdża do pracy z Inowrocławia do Torunia. Nawierzchnia tej drogi jest w dobrym stanie, jednakże bez jej rozbudowy nie zwiększymy jej przepustowości. Każda inicjatywa, która może nas przybliżyć do poprawy komunikacji pomiędzy miastami w naszym województwie jest bardzo cenna i trzeba ją wspierać.

 

Radna jest dobrej myśli, gdyż jak wspomina, wielu radnych popiera jej pomysł. Także radny Gustaw Nowicki z PiS wyraża swoje poparcie -  Będziemy popierać każdą sensowną inicjatywę dającą szansę na rozwój naszego miasta.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

    18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

    Etykiety: piłka nożna
  • Nasz bohater!

    We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

    Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Wiadomości z regionu

Śledź nas