Jesteś tutaj: HomeInowrocławO magazynach Solino na posiedzeniu posłów PiS (wideo)

O magazynach Solino na posiedzeniu posłów PiS (wideo)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 20 listopad 2012 21:50

We wtorek w Bydgoszczy odbyło się wyjazdowe posiedzenie Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Dyskutowano o sytuacji bydgoskich zakładów Zachem oraz o inowrocławskim Solino.

 

Rządy PO-PSL prowadzą do degradacji naszego przemysłu, wzrostu bezrobocia, które w szczególności dotyka ludzi młodych  - podkreślał poseł Mariusz Błaszczak.

 

Inowrocławskie Solino miały być strategicznym magazynem paliw dla polskiego przemysłu oraz być dzierżawione także odbiorcą z zagranicy – Polska jest jednym z nielicznych państw, która posiada możliwości składowania węglowodorów, rop i benzyn, że moglibyśmy zbudować takie pojemności, które mogły by być dzierżawione także innym państwom Unii Europejskiej – wyjaśnia lider inowrocławskiego PiS-u Jerzy Gawęda. W jego opinii tego się jednak nie wykorzystuje, a przyjęta przez Sejm możliwość składowania polskich zasobów za granicami sprawia, że Polska zamiast dzierżawić innym państwom, sama będzie dzierżawcą. Tutaj nie ma problemu ekonomiczno technicznego, jak próbuje się to przedstawiać – dodaje Gawęda.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Sondaże wskazują, że kujawsko-pomorskie zagłosuje za Trzaskowskim

    Batalia o to kto zostanie prezydentem RP do 2025 roku jest wyjątkowo zacięta, bastionami Andrzeja Dudy jest ściana wschodnia, gdzie np. w województwie podkarpackim prognozuje się jemu poparcie powyżej 70%. W większości województw według sondaży wygra jednak Rafał Trzaskowski, choć w żadnym tak spektakularnie jak Duda na Podkarpaciu.

  • Jaka będzie Polska po wyborach?

    Dokładnie za tydzień odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich, którą poprzedziła stosunkowo krótsza, ale za to pełna emocji kampania wyborcza. Emocje niekiedy przekraczały po obu stronach sporu granicę dobrego smaku. Czy po przyszłej niedzieli wszystko wróci do nazwijmy to normy, Polacy skupią się na czasie wakacyjnym? Może się tak zdarzyć, ale też trzeba się liczyć ze scenariuszem, iż dojdzie do zaognienia kryzysu politycznego.

Wiadomości z regionu