Jesteś tutaj: HomeInowrocławO magazynach Solino na posiedzeniu posłów PiS (wideo)

O magazynach Solino na posiedzeniu posłów PiS (wideo)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 20 listopad 2012 21:50

We wtorek w Bydgoszczy odbyło się wyjazdowe posiedzenie Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Dyskutowano o sytuacji bydgoskich zakładów Zachem oraz o inowrocławskim Solino.

 

Rządy PO-PSL prowadzą do degradacji naszego przemysłu, wzrostu bezrobocia, które w szczególności dotyka ludzi młodych  - podkreślał poseł Mariusz Błaszczak.

 

Inowrocławskie Solino miały być strategicznym magazynem paliw dla polskiego przemysłu oraz być dzierżawione także odbiorcą z zagranicy – Polska jest jednym z nielicznych państw, która posiada możliwości składowania węglowodorów, rop i benzyn, że moglibyśmy zbudować takie pojemności, które mogły by być dzierżawione także innym państwom Unii Europejskiej – wyjaśnia lider inowrocławskiego PiS-u Jerzy Gawęda. W jego opinii tego się jednak nie wykorzystuje, a przyjęta przez Sejm możliwość składowania polskich zasobów za granicami sprawia, że Polska zamiast dzierżawić innym państwom, sama będzie dzierżawcą. Tutaj nie ma problemu ekonomiczno technicznego, jak próbuje się to przedstawiać – dodaje Gawęda.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

    18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

    Etykiety: piłka nożna
  • Nasz bohater!

    We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

    Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Wiadomości z regionu

Śledź nas