Jesteś tutaj: HomeInowrocławO rozwoju województwa na Kujawach Zachodnich

O rozwoju województwa na Kujawach Zachodnich

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 15 listopad 2012 22:09

Inowrocław gościć w czwartek prezydentów : Bydgoszczy, Torunia, Włocławka i Grudziądza. Dyskutowano głównie o przygotowywanej strategii rozwoju województwa.

 

W opinii wicemarszałka Dariusza Kurzawy to te miasta oraz Inowrocław mają być główną lokomotywą rozwoju całego regionu. Prezydenci przyjęli także wspólne stanowisko, w którym podkreślają znaczenie inwestycji infrastrukturalnych. Jednym z elementów rozwoju województwa ma być kolejowe skomunikowanie największych miast, w tym Inowrocławia z bydgoskim lotniskiem.

 

Z kolei prezydent Torunia przyznał, że ze strategii przygotowywanych przez samorządowców zbyt wiele nie robią sobie politycy na szczeblu krajowym, czego przykładem są  nierealizowane inwestycje drogowe, jak S% i DK 15. Ta ostatnia droga ma połączyć Inowrocław z Toruniem i Gnieznem.

 

Więcej o konwencie prezydentów - www.portalkujawski.pl/index.php/region/item/537-piec-lokomoty-rozwoju-wojewodztwa

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Polska podzielona – dwie ,,debaty” prezydenckie

    W poniedziałek mieliśmy do czynienia na pewno z rzeczą niespotykaną do tej pory w polskich kampaniach wyborczych. W podobnym czasie odbywały się dwie ,,debaty”, przynajmniej takie miały być z nazwy – w Końskich w województwie Świętokrzyskim prezydent Andrzej Duda odpowiadał na pytania zaproszonych przez TVP obywateli, natomiast w Lesznie w Wielkopolsce Rafał Trzaskowski odpowiadał na pytania dziennikarzy mediów ogólnopolskich, również tych sobie nieprzychylnych.

  • Minister zdrowia przewiduje znaczny wzrost zachorowań na jesień

    Jesienią czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku - zapowiedział szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. Zapewnił, że służba zdrowia przygotowuje się do wzrostu zachorowań na COVID-19 spodziewanego jesienią.

Wiadomości z regionu