Jesteś tutaj: HomeInowrocławO rozwoju województwa na Kujawach Zachodnich

O rozwoju województwa na Kujawach Zachodnich

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 15 listopad 2012 22:09

Inowrocław gościć w czwartek prezydentów : Bydgoszczy, Torunia, Włocławka i Grudziądza. Dyskutowano głównie o przygotowywanej strategii rozwoju województwa.

 

W opinii wicemarszałka Dariusza Kurzawy to te miasta oraz Inowrocław mają być główną lokomotywą rozwoju całego regionu. Prezydenci przyjęli także wspólne stanowisko, w którym podkreślają znaczenie inwestycji infrastrukturalnych. Jednym z elementów rozwoju województwa ma być kolejowe skomunikowanie największych miast, w tym Inowrocławia z bydgoskim lotniskiem.

 

Z kolei prezydent Torunia przyznał, że ze strategii przygotowywanych przez samorządowców zbyt wiele nie robią sobie politycy na szczeblu krajowym, czego przykładem są  nierealizowane inwestycje drogowe, jak S% i DK 15. Ta ostatnia droga ma połączyć Inowrocław z Toruniem i Gnieznem.

 

Więcej o konwencie prezydentów - www.portalkujawski.pl/index.php/region/item/537-piec-lokomoty-rozwoju-wojewodztwa

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

  18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

  Etykiety: piłka nożna
 • Nasz bohater!

  We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

  Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 • Od niedzieli duże zmiany w rozkładach jazdy

  W połowie grudnia, co roku na kolei ma miejsce ważne wydarzenie, mianowicie w życie wchodzą rozkłady jazdy pociągów na nowy sezon. Osobom wybierającym się w podróż zalecamy sprawdzenie nowego rozkładu, bowiem zmiany dotyczą większości kursów.

  Etykiety: kolej
 • Nasz raport w sprawie drogi ekspresowej S-5

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiadała oddanie dwóch odcinków drogi ekspresowej S-5, w województwie kujawsko-pomorskim, jeszcze w tym roku. Mamy prawie połowę grudnia, a na razie brak oficjalnych terminów. Przedstawiamy analizę również co do pozostałych odcinków.

Wiadomości z regionu

Śledź nas